OFF
ON
Boxed
Existuje návod na úspešný život? My sme ho našli!

Existuje návod na úspešný život? My sme ho našli!

Jack Canfield, sebavedomý podnikateľ a spisovateľ, ktorý sa naučil používať zákony rezonancie a tak aj do svojho života pritiahol úspech po akom túžil je autorom mnohých bestsellerov ako “Slepačia polievka pre dušu”, “Pravidlá úspechu”, “Klúč k životu”. Taktiež si zahral aj v motivačnom filme “The Secret” v ktorom vysvetluje aj spolu s Bobom Proctorom a ďalšími, ako funguje zákon rezenancie/príťažlivosti. V tomto článku však nejdeme lietať vysoko vo vesmíre, ale skúsime sa inšpirovať jeho zásadami úspechu, ktoré pozbieral od stovák úspešnych ludí. Je ich veľa a preto sme pre vás vybrali len tie, ktoré sa nám páčili najviac. Nech sa páči prejdime k prvéj zásade. 

5krokov

1.)Príjmite za svoj život  stopercentnú zodpovednosť

Jeden z najväčších mýtov tohto sveta je, že si myslíme, že niekto, niekde, nejako je zodpovedný za naplnenie nášho života, že my nemáme kontrolu a že nemôžeme zmeniť náš “osud”. Pravda je taká, že existuje len jedna osoba zodpovedná za váš život, a to práve tá, ktorá na vás pozerá zo zrkadla. Je ťažke si to priznať, lebo vačšina z nás je zvyknutá obviňovať za neúspechy v našom živote iné subjekty. Obviňujeme svojích rodičov, priatelov, šéfov, média, spolupracovníkov, počasie, horoskopy, nedostatok peňazí – každého a všetko na koho môžme zvaliť vinu. Nechceme vidieť, že skutočný problém spočíva inde, než by sme si priali – v nás. Takže vzdajte sa všetkých vyhovoriek a prevezmite kormidlo do svojích rúk. Nikdy sa nestanete úspešným, keď budete pokračovať v obviňovaní niekoho alebo niečoho iného zo svojho neúspechu. Ak sa máte stať víťazom, musíte uznať pravdu – ste to vy, kto podnikol kroky, vymyslel myšlienky, vytvoril pocity a učinil rozhodnutia, ktoré vás dostali tam kde ste. Boli ste to vy! Vy ste ten kto, jedol nezdravú stravu, kto nepovedal nie, kto prijal prácu, kto si to kúpil, kto sa o to nestaral, kto v tej práci zotrval. Takže len naše rozhodnutia môžu za situáciu, v ktorej sa nachádzame.

2.)Verte, že je to možné

Napoleon Hill kedysi povedal: “Všetko čo myseľ dokáže vymyslieť a čomu uverí sa dá dosiahnuť” Myseľ je tak silný nástroj, že vám dokáže ponuknuť doslova všetko čomu len uveríte že je to možné. Ak vidíte dokonalý obraz toho, čo chcete dosiahnuť a aj vaša myseľ tomu uverí, že je to možné, tak zrazu všetko bude hrať vo váš prospech.

3.)Konajte tak, akoby už…

Jedna z účinných stratégii úspechu je konať tak, akoby ste už boli tam, kde chcete byť. To znamená, že budete tak rozmýšlať, budete tak rozprávať, obliekať sa, správať sa tak a budete sa cítiť ako osoba, ktorá už dosiahla svoj cieľ. Správanie “akoby” vysiela do vášho podvedomia signály. Vaša podvedomá myseľ tak začne vyhladávať tvorivé spôsoby, ako dosiahnuť váš ciel.

4.)Vnímajte strach, ale urobte to aj napriek tomu 

Veľa z nás má strach začať robiť niečo nové. Je to pre nás nepohodlné a navyše každý v okolí nás od toho odrádza. V našom vnútri sa zhromažďujú pocity strachu a my sa nevieme pohnúť z miesta. Strach je dobrý radca ale netreba mu podľahnúť. Treba sa mu postaviť zoči voči a ísť si za svojím cielom nech je akýkoľvek velký. Bojíte sa pavúkov, skočiť z lietadla alebo celkovo výšok ? Je najvyšší čas sa svojím strachom postaviť ! Keď to už raz prekonáte, už nikdy to vo vás nebude vyvolávať strach. Strach máme len z veci nepoznaných.

5.)Využívajte spätnú väzbu vo svoj prospech

Využívať spätnú väzbu je jeden z najdôležitejších krokov vôbec. Počúvať názory druhých sa oplatí. Len tak zistíte čo vlastne ľudia potrebujú a chcú. Veľa z nás si povie, že prečo by sa niekto mal starať do našej aktivity. Veď predsa takto ako to robíte, je to najlepšie. Každopádne, ak ste nedosiahli požadovaného úspechu v predaji produktov, alebo ak z vás neni spevácka superstár tak sa nečudujte, možno niekedy naozaj sa oplatí si vypočuť názor druhých. Za každý názor je potrebné poďakovať a nemyslieť si, že len vy ste ten, kto má pravdu. Každý má tú svoju a treba ju rešpektovať, preto  načúvajte a dajte priestor ľuďom na spätnú väzbu.

Viac o zásadach Jacka Canfielda sa dočítate v jeho knihách. Je ich nespočetne veľa a preto verím, že každý si už zaužíva a zvolí svoje spôsoby ako dosiahnuť úspech.

Autor

Mladý, aktívny spoluzakladateľ projektov zdolahore.sk, generaciarapu.sk, kryptotrejder.sk. Študent práva a vizionár venujúci sa sebarozvoju a sebazdokonalovaniu. Svoje poznatky rád zdieľam s ostatnými :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..