OFF
ON
Boxed
Legenda menom Kurt Cobain zomrela pred 25 rokmi

Legenda menom Kurt Cobain zomrela pred 25 rokmi

Presne pred 25 rokmi nás navždy opustil Kurt Cobain. Hovoria o ňom ako o géniovi, citlivej osobnosti, ale aj neriadenej strele. Patril medzi tých, ktorí chceli byť najlepší. Jeho život sa skončil náhle v mladom veku. Jeho telo našli tri dni po samovražde. Mal prestrelenú hlavu. 

Patril medzi tých, ktorí chceli byť najlepší. Musíme povedať, že sa mu to v rámci svojho žánra aj podarilo. Legendárny Nevermind z roku 1991 je právom označovaný za najvplyvnejší grungeový album. Dnes uplynulo presne 25 rokov od kedy nás navždy opustil. Jeho život sa skončil samovraždou. Prestrelil si hlavu.

Ľudia, ktorí Kurta dôverne poznali o ňom hovoria ako o magnete na ľudí. Šťastie iných bolo preňho veľmi dôležitým. Už od mala kreslil, spieval a hral na gitare. Do jeho deviatich rokov mal vysnívané detstvo. Potom prišiel na scénu rozvod jeho rodičov. Pre očarujúceho blonďáka to bola veľká rana. Rodičia si ho hádzali medzi sebou. Podľa slov známych sa oňho nechcel nikto starať. Vraj bol nezvládnuteľný.

Ku zlej psychike sa pridružili aj problémy so žalúdkom. Bojoval s nimi viac ako šesť rokov. V jednom z rozhovorov Kurt povedal: “Ak sa niekedy zabijem, bude to z nejakého dôvodu, nie kvôli hlúpym problémom so žalúdkom.”

Podľa oficiálnej správy o jeho smrti, sa jednalo o samovraždu. Avšak musíme doplniť, že existujú aj rôzne iné teórie. Jednou z nich je, že mu s odchodom na druhý svet mala pomôcť jeho manželka Courtney Love. Tieto dohady však ostali len špekuláciami. Čo je isté je fakt, že Kurta Cobaina našli až tri dni po jeho smrti, dňa 8. apríla, v prístavbe domu vedľa brokovnice, ktorou sa mal zabiť. Na internete sa dokonca pred časom objavili fotografie z miesta činu.

Niet pochýb, že bol Kurt svojim spôsobom rebel. Vo svojich 15 rokoch vzal otcove zbrane do záložne. Za utŕžené peniaze šiel a kúpil gitaru.

Jeho únikom pred realitou bola predovšetkým hudba. Presnejšie punk rock, ktorý mal preňho oslobodzujúce účinky pred hnevom, ktorým oplýval. Taktiež si pomáhal drogami. Prvýkrát skúsil heroín v roku 1987, keď mal iba 20 rokov. Presne v tom roku bola založená kultová skupina Nirvana.

Znalci z oboru hudba ho označujú za posledného rock’n’rollového hrdinu. Jeho život bol však plný protikladov. Na jednej strane nesmierne citlivý človek, ktorý nenávidel neprávosť, a táto nenávisť ho dokázala absolútne naštartovať, až vyviesť spod kontroly. O samovraždu sa pokúsil už mesiac pred smrťou pri návšteve talianskeho hlavného mesta Rím. Lekárska pomoc ho však zachránila včas. Tím okolo Cobaina sa snažil celú záležitosť ututlať.

Kurt Cobain hovorieval, že je lepšie zhorieť ako vyhasnúť. Podobne by sa dal definovať aj jeho itenzívny život. Cobain sa stal čestným členom slávneho Klubu 27.

“Keď zomriete, stanete sa voľným a vaša duša bude žiť. Nemám strach zo smrti, veď absolútny mier po nej je moja jediná nádej.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..