OFF
ON
Boxed
Pre milovníkov Tesly máme skvelú správu! Model 3 sa začne predávať v Európe už budúci rok!

Pre milovníkov Tesly máme skvelú správu! Model 3 sa začne predávať v Európe už budúci rok!

Automobilová značka vizionára Elona Muska s názvom Tesla, v nasledujúcom roku prinesie svoj Model 3 aj na európsky trh. Vozidlo bude spĺňať všetky technické požiadavky, ktoré sú kladené na európske vozidlá. A čo viac, bude vybavená zástrčkou na rýchle nabíjanie batérií typu CCS.

Automobiloví nadšenci vozidiel s elektrickým pohonom sa v budúcom roku majú rozhodne na čo tešiť! Gigant medzi výrobcami elektromobilov – americká automobilka Tesla miliardára Elona Muska, pokračuje v prípravách na dobytie európskeho trhu. Postarať sa o to má jeden z najnovších modelov značky – Model 3, ktorého distribúcia v Európe má byť zahájená v budúcom roku.

Vozidlo bude spĺňať všetky technické požiadavky, ktoré sú kladené na európske vozidlá. Model 3 bude vybavený aj zástrčkou na rýchle nabíjanie batérií typu CCS. Tesla sa teda bude môcť nabíjať nielen doma, ako informovala automobilka v stredu, ale aj na nabíjacích staniciach rôznych typov.

Európski zákazníci by sa Modelu 3 mali dočkať v prvej polovici roku 2019. Uplynulú stredu vystavila americká automobilka prvé elektromobily spomínaného mobilu vo svojich stánkoch v nemeckých mestách Mníchov a Düsseldorf.

Akú cenovku bude mať európska verzia Modelu 3 doposiaľ nie je známe. Za veľkou mlákou cena začína na 35.000 USD, čo je v prepočte takmer 31.000 Eur. Samozrejme, že ak vám základná výbava nevonia, bude cena stúpať priamo úmerne jednotlivým výbavovým stupňom, ktoré Tesla ponúka. Netreba zabúdať na dovoznú daň do Európy.

Plánovaná výroba Tesly, ktorá bola stanovená na 5000 áut týždenne, bola dosiahnutá v Kalifornii v lete tohto roku, s takmer pol ročným oneskorením. Majiteľ Tesly, vizionár Elon Musk pre automobilku získal už viac ako 400.000 objednávok. Rezervačný poplatok bol stanovený vo výške 1000 USD.

1 comment

  • Elektro smejdy nech si nechaju , vic ničia planétu uskladnením starých batérii .. a auta nie sú najväčšou hrubou co2 ale fabriky Atd… tieto auta čo vydržia pár km za nehorázne peniaze , 0 agility … 2tony …. ďakujem nikdy

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..