OFF
ON
Boxed
Unikátna atmosféra a kvalitné drinky: Najúžasnejšie bary sveta

Unikátna atmosféra a kvalitné drinky: Najúžasnejšie bary sveta

Mnohí z nás máme svoj obľúbený podnik, kde dokážeme príjemne stráviť čas s priateľmi, rodinou alebo aj sami so sebou. Niekedy svoj srdcový podnik nájdeme úplnou náhodou a inokedy stavíme na odporúčania známych. Vždy však platí to, že z nejakého dôvodu si dané miesto obľúbime a vraciame sa tam vždy veľmi radi. Možno práve tu nájdete aj vy svoj „chrám.“

My sme si pre vás pripravili rebríček tých najunikátnejších podnikov, ktoré nájdete po celom svete. Nie je v našej kompetencii zostavovať rebríček od najlepšieho baru po ten menej lepší, pretože v tomto prípade to nie je možné. Môžeme vám ale predstaviť podniky, ktoré by ste pri svojich potulkách svetom určite mali poctiť svojou návštevou. Hoci, rozhodne ich bude po svete viac ako len tie, ktoré vám práve predstavíme.

Joben Bistro, Kluž, Rumunsko

Zavítame do krajiny, kde by ste možno niečo tak unikátne nečakali. Okrem tajomstiev grófa Drakulu v Transylvánii však môžete objavovať aj niečo iné. Ak náhodou zavítate do mesta Kluž, Joben Bistro by ste určite nemali zo svojho itinerára vynechať. Bar inšpirovaný príbehmi francúzskeho spisovateľa a vizionára Julesa Vernea má čarovnú atmosféru, ktorú cítiť už z fotiek.

Artesian, Londýn, Veľká Británia

Ide o hotelový bar, ktorý sa nachádza vo vnútri hotela Langham v Londýne. Artesian je celosvetovo známym podnikom, ktorý premieňa jedlá na drinky a zasa naopak. Slávne želé a molekulové drinky pochádzajú práve odtiaľ. Okrem chutných drinkov si vychutnáte aj lahodné pokrmy. Barmani sa tu hrajú na chemikov a očividne to prináša svoje ovocie. Artesian získal niekoľko zaujímavých celosvetových ocenení. Bar sa nesie v tónoch 50-tych rokov, podobne ako celý hotel. Pochváliť sa môže najväčším výberom rumov v celom Londýne. Rovnako tak ponúka aj jedno z najdrahších šampanských na svete.

Monkey Bar, Berlín, Nemecko

Ide o spojenie atrakcie a príjemného relaxu. Tento podnik totiž ponúka nádherný výhľad na časť vonkajších výbehov berlínskej ZOO. Okrem toho, že podnik pôsobí sviežo, živočíšne, priateľsky a s nádychom slobody, dáva vám aj možnosť zachytiť skvelé momenty bláznenia sa divokých šimpanzov. V Berlíne ide o jeden z najnavštevovanejších podnikov vôbec. Hlavne kvôli kvalite služieb a vlastnému MENU drinkov.

 

White Rabbit and Bar, Moskva, Rusko

Ak ste v Moskve a zostali vám v peňaženke ešte nejaké tie ruble, navštíviť „bieleho zajačika“ by ste určite mali. Bar a reštaurácia v jednom sa nachádza na vrchole jednej z budov moskovskej panorámy. Presklená klenbová strecha ponúka fascinujúci výhľad na celú Moskvu. Možno to nie je New York, no Moskva má množstvo zákutí, ktoré dokážu ohúriť. A s dobrým koktejlom v ruke to určite oceníte okamžite.

Employees Only Bar, NewYork, U.S.A.

Bar otvorený päticou chlapov, ktorý si získal srdcia mnohých Newyorčanov. Majitelia chceli otvoriť bar, ktorý bude unikátny, no zároveň bude stelesnením typickej Ameriky. Trvalo to 10 rokov, kým majitelia tento projekt dali do kopy. Typické americké scény, kedy barman počúva životom otĺkaného hosťa, akoby boli pre toto miesto šité na mieru. Bar sa nesie v historickom štýle a nesie názov ich obľúbeného filmu. Majitelia baru v tomto podniku doteraz občas pracujú.

Tiger Leaping Gorge Bar, Čína

Bar patrí v Číne k národnému dedičstvu. Ide o obľúbené miesto mnohých turistov. Obľúbené bude zrejme aj preto, že dostať sa tam vôbec nie je také jednoduché. Žiadny mestský ruch, rušné ulice alebo hlasná hudba. Tiger Leaping Gorge Bar sa nachádza na útese čínskeho kaňonu. Ponúkne vám úchvatné tóny nedotknutej prírody a krásnu scenériu čínskych veľhôr.

Alux Bar, Ejidal, Mexiko

Unikátny jaskyňový bar na východe Mexika. Špeciálny je už len tým, že ide o najväčší jaskyňový bar na celom svete. Bar ponúka okrem dobrých drinkov a očarujúcej atmosféry aj chutné jedlo. Dokonca má špeciálnu ponuku jedál pre vegetariánov. V jaskyni je predsa len o niečo vlhší a chladnejší vzduch. Prirodzená klíma však robí podnik ešte unikátnejším.

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále na sebe pracovať a posúvať sa vpred. Jeho motto je inými slovami mottom portálu ↓ZdolaHore↑. Písanie o všetkom, čo stojí za zmienku, zaujímavosti, šport, cestovanie, politika alebo kvalitná reklama... Obľubuje šport, cestovanie a takisto rád načrie do histórie. Cudzia mu však nie je ani oblasť technológií a podnikania. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..