OFF
ON
Boxed
Väčšina Slovákov Kisku už v politike nechce, ukázal prieskum

Väčšina Slovákov Kisku už v politike nechce, ukázal prieskum

Mal by súčasný prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska ostať aj naďalej v politike, alebo by mal odísť? Názory verejnosti na túto problematiku sa líšia. Televízia Markíza si nechala vyhotoviť exkluzívny prieskum agentúry Focus. Výsledky prekvapili.  

V politike to už tak býva. Buď Vás ľudia milujú, alebo nenávidia. Televízia Markíza si u agentúry Focus objednala exkluzívny prieskum, ktorý mal zistiť, či si Slováci želajú zotrvanie Andreja Kisku v politike. Výsledok mnohých zaskočí.

Podľa prieskumu agentúry Focus, ktorý trval od 16. do 23. januára 2019, si väčšina opýtaných Slovákov nepraje, aby súčasný prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska zotrval aj naďalej v politike. Treba podotknúť, že prieskum bol vykonaný ešte predtým, ako polícia obvinila z daňového trestného činu konateľa spoločnosti KTAG s.r.o. Eduarda K., cez ktorú si Kiska platil prezidentskú kampaň. Obvinený konateľ podal proti vzneseniu obvinenia sťažnosť. Bude o nej rozhodovať prokurátor Krajskej prokuratúry v Prešove.

Poďme ale späť ku prieskumu, ktorý si objednala TV Markíza. Na otázku, či by mal Andrej Kiska ostať v politike, odpovedala väčšina opýtaných záporne.

Určite áno, alebo skôr áno odpovedalo 34,9 percent opýtaných. Určite nie, alebo skôr nie odpovedalo 59,1 percenta opýtaných. Zvyšných 6 percent opýtaných na položenú otázku odpovedať nevedelo.

Prieskum agentúry Focus sa uskutočnil na vzorke 1 013 respondentov – ako sme už spomínali – v druhej polovici januára.

Koniec Andreja Kisku v politike si podľa prieskumu želajú predovšetkým voliči koaličných strán v zložení SMER-SD, SNS a Most-Híd. Ku názoru voličov koaličných strán sa pripájajú aj extrémisti z Ľudovej strany Naše Slovensko, ktorí taktiež Andreja Kisku v politike nechcú.

Odpoveď „určite alebo asi by mal z politiky odísť“ si vybralo až 83,8 percenta voličov Smeru, 81,3 percenta voličov SNS a 60,5 percenta voličov Mostu-Híd.

Iný názor na zotrvanie Andreja Kisku v politike majú voliči opozície. Tí si skôr želajú, aby súčasný prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska v politike aj naďalej pôsobil.

 

Zdroj: spravy.pravda.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..