Prinášame Vám 5 spomienkových videohier, s ktorými sme trávili hodiny a hodiny v našom detstve. Zaspomínajte si s nami na nich prostredníctvom ich názvov, vývojárskych spoločností či legendárnych hlášok, ktoré sa navždy vryli do našich pamätí.
1. Age of Empires
Age of Empires je séria videohier, ktorej autorom je spoločnosť Ensemble Studios, a ktoré vydala spoločnosť Microsoft. Prvou vydanou hrou bola v roku 1997 hra s názvom Age of Empires. Do tejto série patria aj Age of Mythology a Age of Mythology: The Titans. Dokopy bolo vydaných celkovo 7 pokračovaní hry a tri dodatky. Ide o realtimeovú počítačovú hru, ktorá sa odohráva v minulosti, v období stredoveku. Hrali sme ju nielen v režime kampaň, ale aj v režime mapa. Budovali sme obrovské armády rozličných vojakov a stredoveké veľkomestá, prevažne s cieľom vyhladiť nepriateľa.
Prinášame Vám throwback Age of Empires od 1997 do 2018
https://www.youtube.com/watch?v=3rd7zcKYZKU
2.Warcraft
Warcraft je podobne ako Age of Empires séria počítačových hier a ich datadiskov. Fenomén spoločnosti Blizzard Entertainment neostal iba pri videohrách. Na trh boli uvedené aj stolové hry, či dokonca natočený celovečerný film. Hry sa odohrávajú vo fiktívnych svetoch Azeroth a Outland. Dej prvej a druhej hry, ktorá zasiahla naše detstvo a nedovolila nám odtrhnúť sa od monitorov, je situovaný do obdobia vojen medzi Alianciou a Hordou. Teda prevažne medzi ľuďmi a orkami. Fenomén hry Warcraft zasiahol aj hráčov, ktorí sa narodili neskôr – a to v podobe multiplayeru World of Warcraft. Budovanie a „expenie“ jednotlivých postáv sa dialo neprestajnou súčasťou životov hráčov na celom svete.
Zaspomínajme si predovšetkým na grafickú stránku hry. Konkrétne Warcraft 1 a porovnajme si ho s nasledujúcim videom WoW gameplayu z roku 2018.
WoW Gameplay 2018:
3. American Conquest
Videohra American Conquest od ukrajinských tvorcov z GSC GameWorld zasiahla každého, kto ju zapol – a to priamo do srdca. American Conquest spracováva súboje medzi pôvodnými obyvateľmi amerického kontinentu proti prisťahovalcom z Európy. Na výber sme mali z mnoha rás, ako to už zvyčajne pri stategických hrách býva. Každá rasa mala samozrejme svoje špecifikum a svoje silné zbrane. Základom civilizácie bol dedinčan ako roľník, stavbár, či baník.
Gameplay:
4. Command & Conquer: Red Alert
Ďalšia z legendárnych počítačových hier, ktorá odkrojila časť nášho detstva. Red Alert bola v poradí druhou hrou zo série Comand&Conquer. Realtimovú strategickú počítačovú hru z roku 1996 však v tom čase nerozbehal každý počítač. Doba však išla dopredu a tak sa legendárna hra Red Alert dostala do povedomia hráčov po celom svete. My sme neboli výnimkou. Za hrou stojí americké štúdium Westwood Studios. Po Red Alert nasledovala Red Alert 2, ktorá bola uvedená na trh v roku 2000. Dokonalý ruský akcent Yurija ostane mnohým z nás v pamäti nie menej ako aj iné hlášky, ktoré v hre zvykli zaznieť veľmi často.
Pripomeňme si ich gameplayom.
5. Real War: Air, Land, Sea
Real War je strategickou taktickou realtimovou hrou, ktorá zahŕňa nielen boj na súši, ale aj vo vzduchu a na mori. Jednotky boli vyzbrojené aktuálnymi zbraňovými systémami. Vyvinula ju spoločnosť Rival Interactiva a svetlo sveta uzrela v roku 2000. Všetci priaznivci vojenských simulátorov si rozhodne prišli na svoje. Témou je boj USA s terorizmom a celosvetový konflikt s organizáciou ILA. Opäť sme si mohli zvoliť herný režim. V ponuke bola kampaň a klasická mapa, kde sme bojovali proti vopred zvolenému počtu nepriateľov.
Zaspomínajme si prostredníctvom gameplayu:
Veríme, že ste si prostredníctvom článku spomenuli na krásne chvíle detstva. Počítačové hry však podľa najnovších výskumov neboli až takou stratou času, ako si naši rodičia mysleli. Výskumami sa zistilo, čo sme tušili už v minulosti. Počítačové hry rozvíjali naše logické myslenie a v neposlednom rade zlepšovali naše jazykové zručnosti a schopnosti. 🙂