OFF
ON
Boxed
Kobe Bryant zahynul pri havárii vrtuľníka

Kobe Bryant zahynul pri havárii vrtuľníka

Legendárny americký basketbalista Kobe Bryant zomrel v nedeľu ráno (26. január) po páde jeho súkromného vrtuľníka. Vrtuľník sa zrútil v okolí mestečka Calabasas v Kalifornii  okolo desiatej dopoludnia. Medzi obeťami je aj jeho 13-ročná dcéra Gianna.

Podľa prvých známych informácií bolo na palube ďalších osem osôb vrátane jeho dcéry. Haváriu vrtuľníka nikto z deviatich pasažierov na palube neprežil. Spolu s Brynantom bol na palube aj baseballový tréner John Altobelli s manželkou Keri a 13-ročnou dcérou Alyssou.

Stroj Sikorsky S-76, ktorý bol súkromným vrtuľníkom Bryanta mal v priebehu 15 minút obkrúžiť nad daným miestom až desaťkrát, kým sa nezrútil k zemi. Vrtuľník mal údajne vystúpať do výšky 2 000 stôp nad morom a následne prudko klesol a narazil do kopca. Nehoda a jej okolnosti sú stále predmetom vyšetrovania.

Kobe Bryant mal s manželkou Vanessou štyri deti, Giannu, Nataliu, Biancu a Capri.

Kobe Bean Bryant mal 41 rokov. Rodák z Philadelphie strávil celú svoju hráčsku kariéru v tíme NBA (National Basketball Association) Los Angels Lakers. S Lakers vyhral v rokoch 1996-2016 celkom päť titulov v prestížnej NBA. 18-krát krát bol súčasťou All-Star tímu a 15-krát bol aj členom All-NBA tímu pre najlepších hráčov celej sezóny.

Okrem toho získal množstvo individuálnych ocenení a patril aj medzi opory amerického národného basketbalového tímu. Spolu s ním dosiahol aj na dve olympijské zlatá z Pekingu a Londýna.

Patrí mu druhé miesto v historických tabuľkách za najviac bodov nastrieľaných v jednom zápase. 22. januára 2006 nazbieral proti Torontu Raptors až 81 bodov. Rekord drží z roku 1962 Wilt Chamberlain, ktorý má na konte v jednom zápase presne 100 bodov. Celkovo je štvrtým najlepším strelcom v histórii NBA s 33 643 bodmi. Túto sobotu ho predbehol LeBron James.

Kobe Bryant patril medzi najlepších basketbalistov sveta. Za 20 sezón v americkej NBA sa vypracoval medzi hráčsku elitu a stal sa legendou. Svoju kariéru ukončil v roku 2016.

R.I.P. Kobe Bryant

zdroj: dailymail.com
titulná foto: clutchpoints.com

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále sa posúvať vpred a pracovať na sebe. Študovaný žurnalista, fanúšik činiek, milovník hôr, kvalitného jedla a zmysluplných konverzácií aj s dávkou humoru. Spracúva články na rôzne témy od marketingu, PR, zaujímavostí, motivácie, inšpirácie, ale aj z oblastí financií či realizuje zaujímavé rozhovory. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..