Steve Jobs je osobnosťou, o ktorej môžeme smelo vyhlásiť, že raz a navždy zmenila náš svet a s ním i naše vnímanie technológií. Jeden z najväčších vizionárov 20. storočia, ktorého technologický génius výrazným spôsobom ovplyvňuje i 21. storočie, ukázal cestu celému ľudstvu. No pracovať bol schopný len s vybranými jedincami. Veď kto by nepoznal jeho slávnu vetu: „Pracujte len s géniami, idiotov vyhoďte!“
Režisér filmu s názvom Steve Jobs: The Man In The Machine – Alex Gibney, sa vo svojom snímku vydáva po stopách CEO Apple, mapuje veľmi bohatý život ikony, zobrazuje jeho vzostupy, ale aj pády až na úplné dno. Pozerá sa na Steva Jobsa aj z opačnej, odvrátenej strany. Ukazuje ho napríklad tiež ako maniaka, ktorý manipuloval okolím. Film zobrazuje jeho prvé dni s dcérou Lisou, ku ktorej sa nechcel Steve priznať, a keď DNA test nakoniec potvrdil jeho otcovstvo, zachoval sa ako „skutočný otec“. Zo svojho miliónového platu jej posielal len päťsto dolárov mesačne.
Steve Jobs bol nielen technologickým vizionárom, ale i mimoriadne schopným obchodníkom. Jeho spolupracovníci ho často nenávideli za to, aký bol, ale milovali pre to, čo stvoril – Apple, Macintosh, iPhone, iPad alebo filmové štúdio Pixar. Apple vytvoril niekoľko fantastických produktov, ktoré robia ľudí šťastnými. No napokon je to stále len korporácia. Korporácia, kde ľudí vytrénoval Jobs tak, aby zarábala čo najviac peňazí. V tejto súvislosti treba chápať i škandály, ktoré sa s menom Steva Jobsa spájajú, a ktoré film neobchádza. Či už ide o obrovské daňové úniky, vyhrážky zamestnancom, ktorí chceli opustiť firmu alebo o pracovné podmienky čínskych zamestnancov v jeho továrni vo Foxconn, ktorí pracujú za šialene nízke mzdy a hrozí im nervové zrútenie. Film Alexa Gibneyhosa nesnaží Steva Jobsa glorifikovať, ale ani ho nezatracuje. Pokúša sa vykresliť pravdivý obraz jedného človeka. Každopádne ide o filmovú novinku, ktorú sa oplatí vidieť!