Veríte v svoje sny? Tento článok som začal písať hneď ako som vstal z postele. Rozmýšľal som čo, môže byť príčinou neúspechu mnohých ľudí. Poďme si zhrnúť 4 vecí, ktoré nám bránia k napredovaniu:
1.) Nesprávne presvedčenia
Áno, či chcete alebo nie, ak máte vo svojej hlave negatívny program, nečakajte pozitívny výsledok. Odmalička nás učili o peniazoch samé zle veci: peniaze kazia charakter, peniaze nie sú všetko a podobne. Samé negatívne programy, ktoré nám bránia v napredovaní. Rodičia, učitelia a média nám odmalička vštepovali, že dokázať niečo výnimočné v živote nie je len tak a že dobré zamestnanie musí byť naším hlavným cieľom. Ja si však myslím niečo celkom iné. Som toho názoru, že aj chudobným rodičom sa môže narodiť milionár, ak začne rozmýšľať inak ako jeho rodičia. Ak prestane rozmýšľať negatívne.
2.) Odsúdenie spoločnosťou
Tento bod veľmi dobre poznám, vždy keď som prišiel s nejakým novým nápadom, väčšina kamarátov povedala, že to je až príliš veľký cieľ a neverili mi, že to dokážem. Pravda je taká, že keby som im uveril, nepohol by som sa z miesta ani o milimeter. Nebojte sa počúvať svoj vnútorný hlas, verte v to, čo robíte a nepozerajte sa na to, čo na to hovoria druhí. Je logické, že keď niekto vykročí z davu, vyvolá v dave automatickú reakciu, ktorej následkom je to, že dav sa ho pokúša stiahnuť späť. Preto vytrvajte a choďte si za svojím snom. Lebo to je jediný recept na šťastie!
3.) Nedostatok vytrvalosti
Vytrvalosť je vec návyku. Každý z nás by si ju mal osvojiť a brať ju ako svoju súčasť. Väčšina ľudí však nedokáže byť vytrvalá a radšej uprednostní chvíľkové potešenie (alkohol, cigarety alebo iné), ktoré síce je veľmi lákavé, keďže potešenie sa dostaví hneď, ale z dlhodobého hľadiska nás nikde neposunie. Ja som sa naučil svoje potešenie budovať postupne. To síce zo začiatku nemusí byť najpríjemnejšie, ale presne o tom je. Vytrvalosť, vytrvať za každú cenu a veriť si. Snažme sa preto budovať vytrvalosť v správaní, ktoré nás z dlhodobého hľadiska napĺňa viac ako tie malé chvíľkové potešenia.
4.) Strach
Strach nás dokáže neskutočne odradiť od akejkoľvek činnosti! Máme strach z toho, čo na to povedia druhí, čo na to spoločnosť, čo ak mi to nevyjde, jednoducho samé čo a čo. A tak namiesto konania hľadáme radšej výhovorky typu: keby som mal viac peňazí, keby som mal viac nápadov, keby som nemal veľa učenia, keby som bol mladší, keby som mal viac času, keby som nebol taký tučný,… . V skratke, strach plodí len samé výhovorky. Ja hovorím: môžete mať buď výsledky alebo výhovorky. Oboje naraz mať nebudete. Preto sa rozhodnite, čo vlastne chcete.