OFF
ON
Boxed
10 tipov ako posilniť motiváciu

10 tipov ako posilniť motiváciu

Z času na čas treba aj vždy namotivovaných ľudí motivovať. Oslabenie motivácie pozná každý z nás. Deje sa tak predovšetkým v dobe, keď zažívame rôzne zmeny. Ako v tomto období nestratiť motiváciu a zachovať si entuziazmus?

  1. Trpezlivosť. Buďte trpezliví. Aj nepríjemná hodina, ktorá v našej mysli trvá večnosť má stále len 60 minút. O týždeň, mesiac či rok sa na tom určite len pousmejete.

  1. Postupný prístup. Veci netreba hnať dopredu silou-mocou. Niektoré proste potrebujú svoj čas. Tlačenie na pílu môže určité veci len oddialiť. Verte, že to čo má prísť, príde.
  1. Nebojte sa nových – neznámych vecí. Bojíte sa vystúpiť z vlastnej komfortnej zóny? Zmeňte to. Pocit, že skutočne žijete prichádza práve pri vystúpení z komfortnej zóny. Mimo nej sa môžete síce cítiť neisto, ale jediná istota v živote je neistota. Prekonajte sa, spoznajte zákutia, ktoré boli pre vás doteraz tabu.

  1. Odpútajte sa od starých vecí. Pustite si do života nové veci. Niekedy staré veci v našich životoch bránia vstupu tým novým. Tento tip úzko súvisí s tipom číslo 3.

 

  1. Nebojte sa zmeny. Zmena je život.

„Žiť znamená meniť sa. A dostať sa na takú úroveň dokonalosti, ktorú ešte nikto nedosiahol, znamená prejsť mnohými a častými zmenami.“ J. H. Newman

„Nikto z nás nevie, aká bude ďalšia zmena, aká nečakaná príležitosť sa objaví za rohom, čakajúca, aby úplne zmenila význam našich životov.“ Neznámy autor

  1. Hľadajte príležitosť. Odpoveď na otázku „čo z toho budem mať ja?“ nie je vždy na prvý pohľad zrejmá. Majte otvorené oči. Pozerajte sa na príležitosti z rôznych uhlov.

 

  1. Kontrolujte svoju myseľ. Je veľmi dôležité, aký sa rozhodnete mať deň. Keď budete ráno otvárať oči s tým, že všetko dopadne zle, pravdepodobne sa nebudete mýliť. Keby ste vedeli, aké silné sú vaše myšlienky, nikdy by ste nerozmýšľali negatívne.

  1. Nesnažte sa ovládať všetko a všetkých naokolo. Nie ste predsa režisér či manažér života celého vášho okolia. Niekedy je lepšie nechať veci plynúť. Problémy sa občas vyriešia aj samé. Vaša interakcia môže celú situáciu ešte viac skomplikovať.
  1. Pripustite si k sebe nových ľudí. Myslíte si, že všetkých, ktorých ste mali v živote spoznať ste už spoznali? Omyl. Nikdy neviete, kto môže úplne zbúrať všetky vaše predsudky v podstate v hocijakom smere. Neuzatvárajte sa do seba. Komunikujte s neznámymi ľuďmi. Stretávajte nových ľudí. Čo ak váš život zmení pán či pani v potravinách?

  1. Prekonávajte strach. Každý z nás má z niečoho strach. Čo ak by ste veci, z ktorých máte strach robili cielene častejšie a tým pádom strach oslabovali, kým sa úplne nestratí? Tréning robí majstra. Bojíte sa vystupovať na verejnosti? Nájdite príležitosť robiť tak častejšie. Bojíte sa prihovoriť atraktívnym ženám? Prihovárajte sa im častejšie. Hanbíte sa usmiať na cudzieho človeka na ulici? Prekonajte sa. Myslím, že príležitostí máte dennodenne dosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..