OFF
ON
Boxed
19.Ples v opere: Najväčšie dobročinné spoločenské podujatie [+Fotogaléria]

19.Ples v opere: Najväčšie dobročinné spoločenské podujatie [+Fotogaléria]

Uplynulú sobotu sa v historických priestoroch Slovenského národného divadla, konalo najväčšie dobročinné spoločenské podujatie svojho druhu na Slovensku – Ples v opere. 19.ročník Plesu v opere bol venovaný pomoci deťom so zdravotným znevýhodnením a podpory ich práva na rovnocennú šancu na plnohodnotné vzdelanie. Plesu sa už tradične zúčastnili aj mnohé známe osobnosti. 

Dobročinný ples v opere už tradične otvoril plesovú sezónu na Slovensku. Podujatie sa nieslo na vysokej spoločenskej úrovni a poctilo tristo párov významných osobností kultúrneho, spoločenského či hospodárskeho života. Úlohou plesu bolo okrem pripomenutia dôležitosti radosti a šťastných okamihov predovšetkým pomáhať. Prostredníctvom finančného výťažku bol podporený program inkluzívneho vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením so snahou prispieť k ich rovnocennému prístupu k vzdelaniu.

 

Dobročinný Ples v opere sa konal pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky. Svoj dobročinný zámer bol naplnený v spolupráci s hostiteľom Plesu v opere, spoločnosťou Orange Slovensko a s mimovládnymi neziskovými organizáciami Koalíciou pre deti Slovensko a Nadáciou pre deti Slovenka práve vďaka štedrosti hostí.

Dobročinný Ples v opere si za uplynulé roky získal postavenie jedného z najväčších charitatívnych podujatí na Slovensku. Jeho dobročinné poslanie sa už niekoľko rokov darí napĺňať vďaka štedrým príspevkom tristo párov hostí. Už po 19. krát ich aj tento ročník privítal hostiteľ Plesu v opere, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Orange Slovensko, Pavol Lančarič.

Pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky A. Kisku

Nad aktuálnym ročníkom jedného z najvýznamnejších dobročinných spoločenských podujatí na Slovensku prevzal záštitu prezident Slovenskej republiky pán Andrej Kiska. Prezident svoju podporu vyjadril taktiež dobročinnému zámeru Plesu v opere.

 „Väčšina ľudí si spája šťastie s  udalosťami ako sú svadba, narodenie potomka či oslava úspechu. Mňa hreje pocit, že aj tento rok sa šťastní hostia dobročinného Plesu v opere opäť podelia o svoje šťastie s tými, ktorí ho v živote až toľko nemajú a podporia to, čo pokladám v živote za najdôležitejšie, a tým sú deti a vzdelanie,“ vyjadril sa Andrej Kiska, prezident Slovenskej republiky.

Otvorenie Plesu v opere

Ples otvorila špeciálna pedagogička a zakladateľka slovenskej spoločnosti pre spina bifida a/alebo hydrocefalus Terézia Drdulová, ktorá dennodenne pomáha množstvu detí a ich rodinám prekonávať prekážky vyplývajúce z ich zdravotného znevýhodnenia. Práve ona sa počas 19. ročníka Plesu v opere ujala symbolického úderu na gong. Pani Drdulová je skutočne inšpiratívnou ženou, ktorá je zároveň mamou syna Dominika s ťažkým ochorením.

Moderovala Lucia Hurajtová

Devätnásty ročník dobročinného Plesu v opere moderovala známa herečka Lucia Hurajová, ktorá má za sebou desiatky seriálových, filmových ale aj divadelných postáv. Prítomných hostí očarila nádhernými jemnými šatami od módneho návrhára Marcela Holubca, ktorý sa pri tvorbe róby inšpiroval tohtoročnou témou plesu.

 

 

Výborne vyzerala aj komička Evelyn, ktorá v uplynulej sérii Farmy vystriedala na moderátorskom poste Kvetku Horváthovú. 

 

Na plese nechýbal ani moderátor Sajfa s partnerkou Veronikou Ostrihoňovou

 

Boris Kollár s dcérou Alexandrou, ktorá vyzerala naozaj skvele!

 

Plesu v opere sa zúčastnil aj Václav Mika

 

Nechýbala ani investigatívna novinárka Kristína Kövešová

 

Olympionik Matej Tóth

 

Hviezda markizáckeho seriálu Oteckovia – Marek Fašiang s maminou 

 

Dano Dangl s manželkou

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..