OFF
ON
Boxed
7 faktov o Leondarovi DiCapriovi, o ktorých ste (možno) nepočuli

7 faktov o Leondarovi DiCapriovi, o ktorých ste (možno) nepočuli

Leonardo DiCaprio patrí medzi najlepších a najobľúbenejších hercov vôbec. Za svoju hereckú kariéru si stihol zahrať vo viacerých skvelých rolách a filmy, v ktorých sa objavil, môžme z väčšej časti označiť prívlastkom “kultové”. Herca okrem výbornej kariéry sprevádza zaujímavý a údajne aj búrlivý súkromný život. My sme sa rozhodli Vám pozbierať a priniesť pár zaujímavých faktov o tomto skvelom hercovi.

7. Leov najlepší kamárat je herecký kolega Tobey Maguire, s ktorým sa napríklad predstavil vo filme The Great Gatsby. Kamarátstvo údajne trvá od DiCapriových 12-tich rokov až do súčasnosti. Herci sa spoznali na kastingu.

6. Nikdy nebral drogy. Iste si spomeniete na nezabudnuteľnú rolu Jordana Belforta vo filme Vlk Z Wall Street, v ktorej hlavná postava drogovala prakticky neustále a herecký výkon DiCapria bol v tomto prípade maximálne uveriteľný. Na túto rolu mal expertov na drogy, ktorí ho učili, ako má zahrať, že je pod vplyvom drog.

5. Rekord pri zisku Oscara. DiCaprio sa svojho vytúženého Oscara dočkal až po role vo filme Revenant. Tento moment sa zapísal do histórie sociálnej siete Twitter ako najviac “tweetovaný” moment z Oscarov s 440 000 tweetmi za minútu.

4. Osobné stretnutie s Frankom Abagnelom. Keď DiCaprio točil film Catch Me, If You Can o podvodníkovi Abagnelovi, osobne sa s ním stretol, aby ho Frank naplno vtiahol do sveta svojich podvodov a aby Leo následne mohol stvárniť túto postavu čo najuveriteľnejšie. To sa podarilo a konečný výsledok je naozaj skvelý.

3. Krstné meno podľa Da Vinciho. Herec sa celým menom volá Leonardo Wilhelm DiCaprio a krstné meno dostal práve podľa známeho maliara Leonarda Da Vinciho. Keď si hercova matka v tehotenstve prezerala jeho obraz, malý Leo ju v bruchu prvýkrát kopol.

2. Leo už je otcom. Svoje vlastné deti síce nemá, no počas natáčania filmu Krvavý Diamant si Leo v juhoafrickom sirotinci na diaľku adoptoval dievčatko. Každý mesiac jej posiela peniaze a často spolu telefonujú.

1. Veľký ochranca prírody. Ak ste sledovali ďakovnú reč po získaní Oscara, tak by Vás tento fakt prekvapiť nemal. DiCaprio však o životnom prostredí nielen veľa hovorí, ale aj reálne pomáha. Milión dolárov daroval na ochranu voľne žijúcich tigrov, tri milióny na vytvorenie protipytliackych hliadok či ďalšie tri milióny napríklad na ochranu žralokov a morských cicavcov.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..