OFF
ON
Boxed
Americké úrady zabavili kryptomeny za 20 miliónov dolárov

Americké úrady zabavili kryptomeny za 20 miliónov dolárov

Americké ministerstvo spravodlivosti v spolupráci s ďalšími štátnymi orgánmi zaistili viac ako 2000 bitcoinov a ďalších kryptomien po tom, ako sa im podarilo rozbiť sieť predajcov na darknete. Podľa rezortu ide o kryptomeny v hodnote 20 miliónov dolárov.

Išlo o akciu tajných agentov Homeland Security Investigations (HSI), ktorí sa vydávali na rôznych miestach darknetu za ľudí, ktorí perú špinavé peniaze.

Takto sa im malo podariť odhaliť viacerých predajcov nelegálnych tovarov. Vďaka tomu úrady otvorili viac ako 90 prípadov po celých USA, čo viedlo k 35 zatknutiam, zabaveniu ťažiacej techniky, nelegálnych zbraní, drog, 3,6 milióna v hotovosti a zlatých tehličkách. Okrem toho bolo zaistených 2000 bitcoinov a ďalších kryptomien s približnou hodnotu viac ako 20 miliónov dolárov.

„Kriminálnici, ktorí si myslia, že sú na darknete v bezpečí, sa mýlia. Vieme sa dostať do týchto sietí a sme odhodlaní ich priviesť k spravodlivosti,“ vyhlásil Rod J. Rosenstein, zástupca amerického generálneho prokurátora.

Cieľom podľa Rosensteina je snaha znížiť zásoby drog. Hlavne mu ide o fentanyl, ktorý je extrémne nebezpečný, pretože „aj množstvo veľké ako zrnko piesku“ môže zabiť dospelého človeka. Počas akcie bolo zaistených 100 gramov tejto látky.

Americká vláda takto rozšírila už súčasnú zbierku zabavených kryptomein z minulosti. Tieto súčasné by mohli byť vydražené rovnako ako sa to stalo s 80-tisíc bitcoinami zabavenými z dnes už nefunkčného Silk Roadu.

Americký rezort spravodlivosti varuje, že každý kriminálnik už je v súčasnosti na dosah zákona. Podobné vyhlásenia však úrady majú celkom bežne. Po tom, ako sa podarilo amerických orgánom v spolupráci s dánskou políciou odstaviť vtedajších najväčších hráčov darknetu AlphaBay a Hansa, z Dánka znel odkaz: „máte našu pozornosť.“

Zdroj: www.kryptotrejder.sk 

 

1

Autor

Mladý, aktívny spoluzakladateľ projektov zdolahore.sk, generaciarapu.sk, kryptotrejder.sk. Študent práva a vizionár venujúci sa sebarozvoju a sebazdokonalovaniu. Svoje poznatky rád zdieľam s ostatnými :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..