Hľadači pokladov pozor! V tomto článku Vám predstavíme najhúževnatejšieho hľadača pokladov, ktorý celý svoj život túžil objaviť poklad na bájnom Kokosovom ostrove. Ostrove, ktorý bol v minulosti skrýšou pirátov a ich pokladov. Našiel svoj vysnívaný poklad?
August Gissler bol syn obchodníka z Porýnia. All in stávka – je stávka, keď stavíte všetko. Presne tak sa k hľadaniu pokladu na bájnom Kokosovom ostrov, ležiacom v Tichom oceáne, postavil Gissler. Kokosový ostrov patrí Kostarike. Od pevniny je vzdialený viac ako 500 kilometrov, je neobývaný a porastený hustým pralesom. Spĺňa teda všetky predpoklady, aby sa stal útočiskom prenasledovaných pirátov. V roku 1978 bol ostrov vyhlásený za chránené prírodné územie.
Je historicky dokázané, že Kokosový ostrov v minulosti slúžil pirátom ako skrýša koristí. Taktiež vďaka hustým pralesom a množstvu sladkej vody bol ideálnym miestom na ukrytie sa pred vtedajšou spravodlivosťou. Bol si toho vedomý aj hľadač pokladov menom August Gissler. Na prelome 19. a 20.storočia – celých 19 rokov žil spolu s manželkou v raji. Neprišiel tam však kvôli krásnej prírode. Jeho cieľom bolo nájsť jeden z pokladov údajne ukrytých na ostrove a zbohatnúť. Podľa štúdia starých dokumentov prišiel na to, že sa na ostrove nemá nachádzať len jeden, ale rovno tri zakopané pirátske poklady. Jedným z nich mal byť slávny „chrámový poklad z Limy“.
Gissler bol skutočne húževnatý. Chopil sa rýľa a lopaty a pustil sa do práce. Hĺbil diery, kopal tunely, razil štôlne. Úspech však tvrdá práca neprinášala. Bol pritom vehementne presvedčený, že kope na správnom mieste. Na základe dvoch nezávislých máp od starých morských vlkov zistil, že miesto pokladu sa nachádza na mieste vyznačenom krížikom.
Na ostrove mal byť aj ďalší poklad obávaného lupiča menom Edward Davis. V rokoch 1680 až 1688 lúpil a prepadával španielske, francúzske či holandské lode. Tretím pokladom, ktorý sa taktiež mal nachádzať na Kokosovom ostrove bol poklad Benita Bonita – malo ísť o jeho rozprávkový lup zlata, šperkov a drahokamov.
Neúnavný Gissler sa pokúšal nájsť aj tieto poklady, avšak bezúspešne. Za celých 19 rokov jeho každodennej práce nenašiel ani jeden z pokladov, ktoré sa na ostrove mali nachádzať. Našiel iba šesť zlatých mincí. Iné zdroje mu prisudzujú trošku väčšie úlovky, ale nič svetoborné.
August Gissler si tak vyslúžil „iba“ poctu od kostarickej vlády, ktorá ho v roku 1897 vymenovala za guvernéra Kokosového ostrova. Či mu to po 19-tich rokoch stačilo, necháme na úvahu každého z Vás 🙂