OFF
ON
Boxed
Blogerka Natália: “Neboj sa byť individuálny, byť sám sebou, proste byť TY!”

Blogerka Natália: “Neboj sa byť individuálny, byť sám sebou, proste byť TY!”

Krásna, ambiciózna, kreatívna a odviazaná! Taká je blogerka Natália Homolová. Jej osobitý štýl s trochou excentrickosti a poriadnou dávkou extravagancie, každý deň ohuruje a občas nejakých módnych obmedzencov aj poburuje. Natáliin osobný fashion blog – natinstablog.com je čoraz viac populárnejší. Preto si prečítaj spolu s nami nasledujúci rozhovor a dozvieš sa viac zaujímavých informácií z jej života.

Ahoj Natália. Úvodom by si mohla našim čitateľom, aj keď ťa určite mnohí poznajú, povedať o sebe pár slov?

Narodená v rokoch 90-tych, rodáčka z Martina a srdcom stále hrdá Slovenka. Po strednej som odišla žiť do Londýna a nažívam si tu šťastne s mojím priateľom a dvoma mačkami. Som bláznivá, priateľská, citlivá, tvrdohlavá a neviem či to je vždy správne, ale „čo na srdci to na jazyku“….

V súčasnosti žiješ v Londýne. Prečo si sa rozhodla odcestovať práve do tejto metropoly módy?

Na Slovensku som študovala na Obchodnej akadémii v Martine, no nevedela som si seba predstaviť za počítačom niekde v office ako účtovníčka a ešte k tomu v nejakom kostýme. Srdce mi stále hovorilo, že moja robota musí súvisieť s módou a tak som na Slovensku nemala budúcnosť. Nevyštudovala som tam žiadne umenie a tak nebola možnosť ísť na žiadnu vysokú školu, ktorá by mi nejak pomohla splniť sny. A keďže jediný cudzí jazyk aký som vedela bol anglicky, tak Londýn ako jedno z najväčších miest módy bola jediná voľba. Začala som pracovať v luxusnom butiku a o dva roky som išla na London College of Fashion študovať Fashion Management.

Ako sa ti tam žije? Čo vlastne v Londýne robíš?

Momentálne robím všetko možné. Aktívne sa venujem blogu, no účty mi platí „part time job“ účtovníčky a práca v oblasti stylingu. Nedávno som sa taktiež zaregistrovala do rôznych reklamných agentúr, tak behám po kastingoch, uvidíme čo to dá, možno ma čoskoro uvidíte v nejakej reklame (smiech).

Kedy si dospela k tomu, že móda je to, čo ťa v živote najviac baví a chceš sa jej naplno venovať? Ako si sa k nej dostala? Mala si k móde vzťah už odmalička? Alebo to bola skôr náhoda?

Tak toto je zle položená otázka, lebo ja som ešte stále nedospela k tomu, čomu sa chcem v živote venovať, ak mám byť úprimná. Je pravda, že móda je moja „passion“, no po skúsenostiach, ktoré som tu v Londýne nadobudla, som ostala na vážkach. V oblasti módy je veľmi veľa klamstva, pretvárok, súťaživosti a ohovárania preto neviem, či by som to zvládala každodenne. Momentálne mi vyhovuje robiť z každého rožka troška. K móde som mala vzťah od malička a tak s tým pokračujem „po svojom“ na mojom blogu. Styling mi dáva možnosť spoznávať nových ľudí a kontakty sú v tejto brandži nesmierne dôležité. No a fotenia, či účtovníctvo sú troška zmena, niečo iné každý deň, aby ma náhodou nič neomrzelo, lebo ja moc neobsedím na jednom mieste.

Čo bolo podnetom k tomu, aby si si založila blog? Neľutuješ to zatiaľ? Baví ťa to? K akému štýlu inklinuješ najviac?

Od malička som bola veľký fashionista a veľmi rada som sa fotila. To vám ešte niekedy musím ukázať fotky s mojou najlepšou kamarátkou, čo sme fotili na dvore a v okolí panelákov (smiech). Začali sme pridávať fotky na Myspace, potom prišiel Facebook a keď som už bývala v Londýne tak Instagram. Blízke okolie mi ale neustále tvrdilo, že by som mala skúsiť blog a tak môžem zo záľuby zarobiť aj nejaké peniažky. Dlho som bola proti, lebo ja nie som ten typ na písanie nejakých slohov a esejí, keďže to sa troška od toho blogu vyžaduje a ja sa veľmi zle vyjadrujem (čo bude asi tým, že som nikdy nemala rada čítanie kníh) lepšie sa mi rozpráva s niekým zoči-voči, lebo sa mi často stáva, že moja písomná komunikácia býva nepochopená …. no pred čosi vyše rokom som to skúsila a nejako sa mi z toho podarilo spraviť niečo ako vlastný „denník“ módy a teraz to už ide ľahko.

Na tebe a tvojom blogu je rozhodne vidieť, že žiješ v zahraničí, kde sú pomery, čo sa módy a módnej fotografie týka, uvoľnenejšie a invenčnejšie a povedzme si pravdu, je to trochu iný level, na aký sú slováci bežne zvyknutí. Myslíš, že aj teba ovplyvnilo prostredie, v ktorom momentálne žiješ alebo si mala svoj osobitý štýl už aj pred tým?

Osobitý štýl som mala už na Slovensku. Ľudia v Martine mali vždy o čom rozprávať „čo má zas ta Homolová na sebe“ 😀 A ja som si byť stredobodom pozornosti celkom užívala, no určite sa môj štýl zmenil a ešte stále sa aj mení. Nie som jedna z tých, ktorej by sa dal zaradiť konkrétny štýl, som celkom ako taký chameleón, že človek nikdy nevie, čo má odo mňa očakávať a dokážem sa obliecť na každú príležitosť a vždy vyzerať inak, no priznám sa, že byť „girlie“ nie je moja srdcovka.

Máš nejaký „vzor“ medzi slovenskými alebo svetovými blogermi? Alebo aj inými módnymi trendsettermi? Odkiaľ čerpáš inšpiráciu?

Ako som uz spomínala vo viacerých rozhovoroch, medzi moje fashion favoritky patrí Anna Dello Russo a Rihanna. Čo sa týka blogeriek, zbožňujem štýl Ann-Marie Hoang a strašne rada sledujem blogerské „crew“ ConfettiCrowd. Tie kočky mi vždy vyčaria úsmev na tvári! A za pracovný blogerský vzor považujem Chiaru Ferragni.

Na akých módnych vychytávkach si v súčasnosti „ulietavaš“?

Strašne si idem takzvané „tetovačky zo žuvačky“, biele-zlate-strieborné. Perfektne dopĺňajú letné outfity. A takisto nalepovacie bindi diamantíky, či už na čelo, okolo očí alebo na nechty. Ale predpokladám, že to je len záležitosť tohto leta.

Čo považuješ za „must have“ kúsok svojho šatníka, ktorý by v ňom rozhodne nemohol chýbať?

Moje „must have“ kúsky sú klasické biele Conversy, jeansy s vysokým pásom, kvalitné biele tričko a čierna kožená bunda.

Tvoje módne fotografie na blogu sú naozaj veľmi kvalitné a kreatívne. Máš nejakého stáleho fotografa, s ktorým fotíš? Alebo musíš stále zháňať niekoho iného?

Ja som celkom „lucky“, že môj priateľ má fotografické oko a tak on fotí väčšinu mojich fotiek. Ale keď nemá čas, mám tu veľa známych zo Slovenska, ako M.V Photography, Sedo Photography, Richard Baca Photography, s ktorými sem tam niečo vymyslím. No a keď sú už naozaj všetci „busy“, tak nakuknem do inboxu a tam sa vždy nájde email od nejakého začínajúceho fotografa, čo by ma chcel nafotiť. Je to „win-win“ pre oboch, ja mu spravím promo, plus bude mať fotky do portfólia a ja budem mať fotky na blog zadarmo.

Aké sú tvoje ambície do budúcnosti? Ako ďaleko by si to až chcela s blogovaním dotiahnuť?

Mojím snom by bolo „full time blogger“ ako mamina,  s tým, že by ma to mohlo aj naplno uživiť a platiť účty. Ale tak, ak sa chce, tak sa dá, ako sa hovorí, čiže uvidíme. (smile)

Tvoja popularita, či už na tvojom facebookovom profile alebo na instagrame neustále rastie. Objavila si sa už aj vo viacerých časopisoch, ktoré ťa právom stavajú do pozície jednej z najvýraznejších a najúspešnejších blogeriek zo Slovenska. Na tvojom instagrame ťa sleduje vyše 19 000 followerov. Čakala si takýto úspech?

Verila som v úspech a pomaly sa mi to začalo plniť. Mamine som vždy hovorila, že keď budem veľká, tak chcem byť celebrita. Ktovie, možno ňou raz budem (smiech).

Mohla by si nám prezradiť svoje plány do budúcna? Chceš svoju narastajúcu popularitu nejako využiť alebo sa chceš radšej vydať inou cestou a robiť niečo celkom iné?

Určite budem stáť nohami pevne na zemi, lebo to, že sa o mne teraz píše neznamená, že o pár mesiacov budú ľudia ešte vedieť, že kto je „Natinstablog“. Uvidíme, ako som už povedala, nie som pevne rozhodnutá v akom obore by som chcela pracovať, tak zatiaľ to nechávam otvorené a nejako to nechávam plynúť.

Máš v pláne vrátiť sa niekedy späť domov na Slovensko alebo chceš ostať žiť v Londýne?

Aj keď sa rada vraciam domov, väčšinou mi stačí taký ten týždeň (smiech). Jedno obdobie som sa chcela sťahovať do Prahy, predsa len to mesto ma lepšie perspektívy, čo sa týka módy, no priateľ si tu v Londýne našiel dobrú robotu, máme tu už veľa známych a tak…. Neviem, ak by som sa sťahovala, tak asi už do nejakej teplejšej krajiny, na Londýne mi strašne chýba slnko.

Na záver, ak by si mala našim čitateľom dať nejakú „módnu“ radu, čo by si im odkázala?

Neboj sa byť individuálny, byť sám sebou, proste byť TY!

Natália ďakujem Ti veľmi pekne za rozhovor a prajem veľa ďalších úspechov. 

Instagram: natinstablog.com  

Facebook: Natinstablog.com

Autor

info3@zdolahore.sk'
Som kreatívna freelancerka s mnohými podnetnými nápadmi, som svieži vánok našej redakcie, som plná entuziazmu a nadšenia z tohto posr*** sveta :D. Som jednou zo spoluzakladateľov najlepšieho lifestyle webmagazínu ever. Píšem o všetkom aktuálnom najmä o nových trendoch, móde, úspešných ľuďoch, zaujímavých a podnetných umelcoch, o inšpirácií navôkol nás, o tej najpopulárnejšej hudbe a o všetkých super skvelých raperoch na slovenskej (a nie len) rapovej scéne. Checkuj tiež fb stránku Toto je móda a daj like. dik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..