OFF
ON
Boxed
Bonnie a Clyde – 5 zaujímavostí, ktoré ste o gangsterskej dvojici nevedeli

Bonnie a Clyde – 5 zaujímavostí, ktoré ste o gangsterskej dvojici nevedeli

Neslávne známa gangsterská dvojica Bonnie a Clyde sa preslávila predovšetkým ozbrojenými bankovými lúpežami. Pri každej jednej sa im podarilo uniknúť a prekabátiť policajné zložky. Napriek tomu, že boli  Bonnie a Clyde kriminálnikmi, tešili veľkej obľube verejnosti. Pozrime sa na 5 zaujímavostí, o ktorých ste pravdepodobne nevedeli.

  1. Bonnie mala 19 rokov, keď sa zoznámila s Clydeom. Narodila sa v roku 1910 v americkom meste Rowena v Texase. Jej celé meno bolo Bonnie Parkerová. Clyde Barrow sa narodil o rok skôr ako Bonnie, taktiež v Texase. Na ich priezviská sa však zabudlo a neodmysliteľne sa v očiach verejnosti zapísali v spojení Bonnie a Clyde. Bonnie už bola raz vydatá, ako 16-ročná si vzala kamaráta z detstva. Ich vzťah sa však veľmi rýchlo rozpadol.
  2. Písal sa rok 1930, keď zaklapla pasca a Clyde s bratom skončil vo väzení. Krátko predtým sa však zoznámil s Bonnie. V tom čase ešte nevedel, akú dôležitú úlohu v jeho živote zohrá. Do väzenia mu Bonnie prepašovala zbraň, vďaka ktorej sa mu podarilo „prestrieľať“ na slobodu. Krátko na to ho však opäť dolapili.
  3. Následne bol Clyde spoluväzňom sexuálne zneužívaný. Po čase sa však Clyde odhodlal a spoluväzňa zavraždil. K jeho vražde sa neskôr priznal ďalší spoluväzeň, ktorý už bol odsúdený na smrť.
  4. Bonnie trpezlivo čakala, kým sa Clyde z väznice dostane. Po prepustení Clydea, sa Bonnie a Clyde rozhodli prepadávať predovšetkým banky. Nepohrdli ani obchodmi a čerpacími stanicami. Neštítili sa použiť zbraň a vraždiť. Na konte majú podľa úradov až 14 vrážd. Cestovali po krajine a pustošili cudzí majetok. Neskôr sa k ich zločineckej skupine pridali ďalší traja komplici.
  5. Nebola si pred nimi istá žiadna banka či obchod. Dvojicu sa však podarilo zastaviť. Nebolo to však 22.novembra 1933, kedy uviazla v dopravnej zápche a policajné zložky po nich začali strieľať. Napriek veľkej prestrelke sa Bonnie a Clyde zo snáď bez únikovej situácie dostali. Ako z akčného filmu zastavili cudzie auto, vodiča vyhodili a unikli.                                                                                    Ich životy však vyhasli o necelý rok na to. Pri mestečku Bienville Parish si policajti vďaka tipu pripravili na gangsterskú dvojicu pascu, z ktorej už nebolo úniku. V strede cesty postavili vozidlo, ktoré predstieralo defekt. Pri ceste v húštine už čakali po zuby ozbrojení strážcovia zákona. Spustila sa paľba. Celkovo padlo 167 výstrelov. Bonnie a Clyde, ktorý sedel za volantom, boli na mieste mŕtvi. Tak sa skončila spanilá jazda gangsterskej dvojice.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..