OFF
ON
Boxed
Chlap 2.0 iba nekecá, ale koná a ide do akcie!

Chlap 2.0 iba nekecá, ale koná a ide do akcie!

Michal Kopecký je spoluzakladateľ známej skupiny na Facebooku “Učíme sa podnikať” pre všetkých podnikateľov i nepodnikateľov, ktorá ma už viac ako 45 000 používateľov. To však nie je ani zďaleka jediná oblasť, ktorej sa Michal venuje. 

Venuje sa aj prednáškam o online marketingu, vzťahoch, budovaní sebavedomia a snáď to najdôležitejšie, založil projekt “akozbaliť.sk”, ktorý navštívilo viac než 2,5 milióna ľudí. V 3. semestri opustil školu a stal sa úspešným ešte pred jeho tridsiatkou. To je niečo, o čom mnohí snívajú. Napísal viacero bestsellerov a aktuálne vychádza jeho nová kniha Aj ja som CHLAP 2.0. 

Celý projekt “akozbaliť.sk” prešiel tento rok rebrandingom na “CHLAP 2.0”, a preto aj jeho najnovší knižný titul sa volá Aj ja som CHLAP 2.0. Viac vám už ale povie samotný Michal. 

Miško prečo práve CHLAP 2.0. ? Čo by tento názov mal symbolizovať a predstavovať? 

Posledných pár rokov už značka “akozbaliť.sk” nevyjadroval to, čo skutočne robím. To, na čo som sa sústreďoval, bolo pomáhať chlapom byť lepšími po všetkých stránkach a priťahovať ženy tým, akí sú a prinášať tak ženám lepšie zážitky s mužmi. A nálepka “CHLAP 2.0” hovorí presne o tom. Je to vyššia liga chlapov. Ďalší level. Nové ja po všetkých stránkach. Chlapi sa s tým oveľa ľahšie a radšej identifikujú a hrdo si stoja za tým, že na sebe pracujú. No a ženy to tiež oceňujú.

Ako dlho ti trvalo napísanie poslednej knihy ? Čo ti to dalo do života ? Bolo to iný ako pri predcházdajucich dvoch ?

Človek by povedal, že po dvoch knihách mi to išlo už ľahšie a rýchlejšie. Ale bolo to presne naopak. Na tejto knihe som si asi najviac “vylámal zuby”.

Prvú knihu som napísal za 10 dní, druhú za niečo vyše 3 týždňov a táto mi trvala mesiac a pol. Čo sa stále zdá byť ako extrémne krátky čas, no pre mňa to bola riadna makačka. Najviac času mi zabralo dávanie dokopy materiálov a samotné plánovanie a príprava. To bolo aj 80%. Potom už samotné písanie knihy nie je také zdĺhavé a náročné, keď viem presne, čo do knihy dám a nemusím premýšľať nad blikajúcim kurzorom na obrazovke. A sám som sa veľa pri písaní knihy naučil. Pochopil som, že treba neustále na sebe makať a zvyšovať svoju hodnotu, keď chceme mať vo svojom živote lepších ľudí, príležitosti a partnera.

Vela ľudí si myslí, že tvoj najnovší výtlačok je určený len pre mužov. (Čo vyplýva z názvu). Odporučil by si túto knihu aj ženám ? Ak áno, tak prečo ? 

Už len zo zvedavosti, že čo to tým chlapom vlastne radím 🙂 Aj moje prvé 2 knihy Príťažlivosť a Ako ju získať čítalo tisíce žien a verím, že si nenechajú újsť ani túto, je tak dámy? Pravdaže si z nej mnohé odnesú aj ony (ako zvýšiť sebavedomie, zlepšiť komunikáciu, myslenie, nájsť svoju vášeň a mnohé iné…)

Aktuálne sa plavíš karibikom spolu s Andym Winsonom, T. Lukavcom, M. Mažárom a P. Říhom. Ako si užívate pánsku jazdu ? Čo všetko ste stihli pochodiť ? A čo vám táto dovolenka zatial priniesla, čo sa týka vízii, spoločných projektov, zdieľaní know how ? Ak sú, podelte sa s nami aj o AHA momenty počas tejto plavby. (Tu sa môžu zapojiť aj ostatní + pripojiť na čom aktuálne pracujete, či už kniha, e-book, program,kurz čokoľvek) 

Veru, bola to nezabudnuteľná jazda s týmito legendami slovenského a českého online sveta. Vraví sa, že si priemerom 5 ľudí, s ktorými tráviš najviac času. A ja rád trávim čas s takýmito ľuďmi, ktorí sú v mnohých ohľadoch lepší, ako ja a mám sa od nich čo učiť.

Pobehali sme Miami, Haiti, Kubu, Key West a Bahamy a každé z týchto miest malo svoje čaro a bolo plné zážitkov. Mnohokrát sme sa bavili aj o našich biznisoch a každý si odniesol desiatky tipov, čo môže robiť ešte lepšie, pomôcť ešte viac ľuďom a koniec koncov zarobiť viac. Dokonca plánujeme aj jednu spoločnú akciu na december, ale to sa nechajte prekvapiť 🙂

Akú najčastejšiu chybu robia chlapi, či už pri balení dievčat ale aj v domácnosti, keď už svoje vysnívane polovičky majú ? 

Zastavia sa a spohodlnejú. Prestávajú na sebe pracovať. “Stratia” motiváciu. A to je obrovská pasca. NIKDY by ste nemali prestať na sebe pracovať. Pretože v tom momente začínate upadať. A kto chce podľa vás robiť biznis, stretávať sa či žiť vo vzťahu s človekom, ktorý postupne “zomiera”?

Ako sa zmenil tvoj život príchodom dieťatka do rodiny a ako sa cítiš v roly otca ? 

Je to zaujímavá skúsenosť a zmena. Už to nie je len o vás, ale je tu nový človek, za ktorého máte zodpovednosť, aby nie len prežil (nech to znie akokoľvek prehistoricky), ale aby mal všetko, čo potrebuje k tomu, aby vás jedného dňa prerástol. Čiže už od prvého dňa si dávam dobrý pozor, aké vnemy do svojej malej hlávky dostáva z okolia a keď sme samy dvaja, rozprávam mu samé pozitívne veci, aby mal “nespravodlivú výhodu” oproti ostatným a naštartoval sa do života čo najlepšie. A pomimo to nepravidelný spánok, plač na celý dom a samé ďalšie klasické veci s tým spojené 🙂 Ešteže moja žena Evka je fenomenálna matka a vie sa o malého Miška najsamlepšie postarať.

Na svoj vek si dosiahol pomerne veľký úspech, čo by si odporúčal ostatním pri budovaní vlastnej značky ?

Začať čím skôr, veriť si a vytrvať 🙂 Pravdou je, že už 10 rokov sa vyvíjam a pracujem na sebe. A krôčik po krôčiku som sa prepracoval až tam, kde som dnes. No stále si myslím, že som ešte len na začiatku a mám pred sebou veľké veci. Vždy môžete byť zajtra ešte lepší, ako ste boli dnes, a preto platí, že by ste mali neustále na sebe makať.

Prezraď nám, aké máš ambície do budúcnosti. Plánuješ svoj projekt posunúť aj do zahraničia v iných jazykoch ?

Vždy som bol lokalpatriot a chcel som pomáhať najmä slovákom, no čím viac cestujem po svete, tým si viac uvedomujem, aký vplyv a dopad môže mať to, čo robím a čo sa snažím šíriť medzi ľudí. Mojím finálnym cieľom je vybudovať najväčší vzdelávací systém pre chlapov na svete a pomôcť miliónom mužov a žien žiť naplnený a šťastný vzťah.

Na záver taká nezvyčajná otázka. Čo by si chcel povedať, ale ešte sa ťa to nikto neopýtal ? 

Spomedzi všetkých myšlienok, ktoré mi prebehli hlavou pri rozmýšľaní nad touto otázkou sa uchytila jedna: “Aká je tvoja superschopnosť?”. Mám ich viac :), no jedna z nich vyčnieva nad všetky ostatné. Je ňou extrémne rýchle robenie si priateľov a budovanie vzťahov. Prakticky celé svoje podnikanie a aj všetko, do čoho som sa v minulosti pustil, som postavil na tom, že som si vybudoval s druhými skvelý vzťah od prvého momentu. A z toho vyplývajú mnohé benefity a iné výhody, s ktorými sa robia veci ľahšie. Nie nadarmo sa hovorí, že život je (aj) o tom, koho poznáš.

Ešte krátky odkaz pre našich čitateľov ? 

Bude to znieť ako klišé, ale fakt choďte do akcie. Začnite veci robiť. Cintorín je plno geniálnych nápadov a hypotetických milionárov. Nebuďte jedným z nich. Ráta sa iba to, čo spravíte a výsledok. Nie to, že ste na to mysleli prvý alebo vám to tiež napadlo či to ste už vedeli. Platí, že gram činu je viac ako tona vedomostí. A ja vám prajem, nech je doba medzi momentom, ako vám niečo napadne a dobou realizovania tak krátka, že sa nebudete stačiť čudovať, čo všetko ste za tak krátky čas dokázali… a ľudia budú k vám vzhliadať.

Páčil sa ti rozhovor s Michalom a jeho myšlienky? Aktuálne vychádza jeho nová kniha Aj ja som CHLAP 2.0, v ktorej ti prezradí, ako zvýšiš svoju hodnotu a staneš sa lepším človekom (a chlapom) po všetkých stránkach, vďaka čomu budeš priťahovať do svojho života lepšie ženy, príležitosti a ľudí. Objednať si ju môžeš teraz s poštovným zdarma na www.knihachlap20.sk

Aktuálne prebieha aj súťaž na našom instagrame – tak neváhaj sa zapojiť a možno sa na teba usmeje šťastie! 

Autor

Mladý, aktívny spoluzakladateľ projektov zdolahore.sk, generaciarapu.sk, kryptotrejder.sk. Študent práva a vizionár venujúci sa sebarozvoju a sebazdokonalovaniu. Svoje poznatky rád zdieľam s ostatnými :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..