OFF
ON
Boxed
Famózny True Detective pokračuje! Tentoraz nás čaká prípad stratených detí

Famózny True Detective pokračuje! Tentoraz nás čaká prípad stratených detí

Nic Pizzolatto, americký scenárista a spisovateľ, sa etabloval v krimi žánri už v roku 2011, keď sa postaral o scenár k dvom epizódam uznávaného The Killing. Zlom v jeho kariére však nastal až v roku 2014. HBO vtedy odvysielala jeho novinku True Detective. Dusná atmosféra, sofistikované dialógy a brilantné herecké výkony. Niet divu, že v januári sa dočkáme už tretej série tohto zázraku.

V prvej sérii sme sa zoznámili s duom drsných detektívov – Martinom Hartom a Rustinom Cohleom v podaní Woodyho Harrelsona a „znovuzrodeného“ Matthewa McConaugheyho. Nelineárny príbeh vyšetrovania vraždy prostitútky spojený s témami alkoholizmu, kresťanstva či praobyčajnej mužskosti pod taktovkou Caryho Fukunagu zaujal natoľko, že si HBO u Pizzolatta vydupalo pokračovanie. Dejisko sa presunulo z Louisiany do Kalifornie, hlavné role si strihol nemenej atraktívny herecký ansámbel, avšak kvality prvej série sa tvorcom nepodarilo obnoviť.

Po viac ako troch rokoch a vynikajúcej upútavke to vyzerá, že sa seriál vracia ku koreňom. Môžeme sa tešiť na príbeh rozdelený do troch časových rovín. Detektívi Wayne Hays a Roland West nás prevedú udalosťami, ktoré odštartuje záhadné zmiznutie dvoch detí. Vyšetrovanie sa určite nevyhne množstvu zvratov a, ako je u True Detective zvykom, ani poriadnej dávke ľudskej drámy.

V hlavných úlohách mužov zákona sa tentokrát predstavia Mahershala Ali, držiteľ Oscara za film Moonlight, a Stephen Dorff, ktorého si možno pamätáte ako Deacona Frosta z dnes už kultového Bladea. Sekundovať im budú Carmen Ejogo, Ray Fisher či Scoot McNairy. Réžie sa tentoraz chopili Jeremy Saulnier (Hold the Dark), ostrieľaný Daniel Sackheim (Akty X, Walking Dead) a aj debutujúci Pizzolatto. Ten sa opäť postaral aj o scenár.

            Tretia séria bude pozostávať z 8 epizód. Tej prvej sa dočkáme 13. januára.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..