OFF
ON
Boxed
Ferrari Nikiho Laudu mieri do dražby (VIDEO)

Ferrari Nikiho Laudu mieri do dražby (VIDEO)

Pred viac ako mesiacom nás navždy opustila ikona Formuly 1, niekdajší trojnásobný majster sveta – Niki Lauda. Niki Lauda bol legendou už počas života. Jeho úspechy a stroje, s ktorými ich dosiahol nám ho naďalej pripomínajú. Jedným z nich je aj Ferrari 312, ktoré mieri do dražby. Jeho hodnota je astronomická!

Po smrti Nikiho Laudu, ktorý v nedávnej minulosti skonal vo veku 70 rokov, nám jeho obrovské úspechy pripomínajú stroje, s ktorými ich dosiahol. Jedným z takýchto strojov je práve úchvatné Ferrari 312T, ktoré má pod kapotou plochý dvanásťvalec. Má však aj niečo ďalšie, čo iné Ferrari nemajú. Je ním úspech Nikiho Laudu. Totižto práve na tomto Ferrari 321T, získal Lauda v roku 1975 titul šampióna Formuly 1. Ide konkrétne o stroj, ktorého šasi majú číslo #022, teda stroj, s ktorým Niki absolvoval Veľkú cenu Francúzska. Práve toto vozidlo sa objavilo v ponuke aukčnej spoločnosti Gooding & Company.

Už samotná táto informácia o dražbe takéhoto kúsku rozbúši srdce nejedného auto-moto fanúšika. V aukčnej spoločnosti sa však rozhodli ísť ešte ďalej. Vzali vzácne Ferrari na pretekársky okruh The Ridge Motorsports Park v štáte Washington a natočili krátke video. Ťažko povedať, či chceli prezentovať bezchybnosť stroja, či navodiť atmosféru z čias dávno minulých, z čias, keď sedel Lauda za volantom tohto unikátneho vozidla a pretekal s ďalšími legendárnymi strojmi ako McLaren M23 či Brabham BT44.

Video

Musíme uznať, že klip sa skutočne podaril. Môžeme na ňom vidieť nielen kvality vozidla, ale aj počuť fantastický zvuk. Toto video chytí za srdce aj človeka, ktorý má od motošportu vcelku ďaleko. Video prestriháva zábery aj na rok 1975. Vidíme legendárneho Laudu za volantom, ako jednoducho reže zákruty a na jednom z horizontov sa s Ferrari dokonca odlepí od zeme. Zimomriavky!

 

Ferrari 321T

Poďme sa pozrieť bližšie na impozantný stroj z dielne Ferrari, ktorý nesie označenie 321T. Vo svojej dobe bolo toto vozidlo doslova trefou do čierneho. Oproti modelu s označením 321B3, s ktorým mala automobilka v roku 1974 radu problémov predovšetkým technického charakteru, ponúkla 321T lepšie vyváženie, lepšiu aerodynamiku a v neposlednom rade výkon cez 500 koní. Len v roku 1975 si za volantom 321T dojazdil celkom 5 výhier. A to nie je všetko. V nasledujúcich rokoch si piloti za volantom rôznych variácií modelu 321T dojazdili celkom 27 víťazstiev či 4 poháre konštruktérov. Nástupca 321T prišiel v roku 1980.

#022

Vráťme sa opäť k šasi číslo #022, ktoré nielenže prežilo niekoľko pretekov Formule 1, ale taktiež v uplynulých rokoch vystriedalo niekoľko vlastníkov. Posledným z nich by mal byť “prominentný americký zberateľ”, ktorý na vozidle nešetril a doprial mu kompletnú renováciu. Vozidlo je tak v top stave.

Každého asi zaujíma aj cenovka Ferrari 321T. Zrejme vás neprekvapí, že si ho pravdepodobne nebudete môcť dovoliť. Odhady sumy, na ktoré by sa stroj mohol vyšplhať, atakujú 8 miliónov dolárov.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..