Legenda argentínskej reprezentácie či SSC Neapol, ale taktiež katalánskej Barcelony, len 60-ročný Diego Armando Maradona dnes zomrel na zástavu srdca. Stalo sa tak v mestečku Tigre na severe Buenos Aires. Informovali o tom argentínske médiá.
Kapitán zlatého výberu „albiceleste“ z majstrovstiev sveta v roku 1986 bol hospitalizovaný už začiatkom novembra, krátko po svojich šesťdesiatych narodeninách, po tom, čo sa sťažoval na nadmernú únavu. Testy na klinike v meste La Plata odhalili krvnú zrazeninu na mozgu, ktorú sa lekárom podarilo odstrániť. Bývalého hviezdneho útočníka následne z nemocnice prepustili do domácej liečby v súkromnej štvrti v Tigre. V stredu ráno Maradona utrpel srdcovú zástavu. Záchranárom sa ho už nepodarilo oživiť.
Mnohými považovaný za najlepšieho hráča histórie, Maradona započal svoju futbalovú kariéru v klube Argentinos Juniors vo veku 16 rokov. Na klubovej úrovni ďalej obliekal dres Boca Juniors, Neapolu, Barcelony, Sevilly či Newell’s Old Boys. Najväčšie úspechy zožal v tom najcennejšom drese. V roku 1986 ako kapitán doviedol reprezentáciu Argentíny k triumfu na svetovom šampionáte v Mexiku, kde zverenci Carlosa Bilarda vo finálovom zápase zdolali Západné Nemecko. Maradona sa stal najlepším hráčom turnaja.
Na tom istom športovom podujatí vo štvrťfinálovom zápase proti Anglicku strelil oba góly svojho tímu, pričom ten prvý vošiel do dejín ako neslávne známa „Božia ruka“. Druhý gól, presnejšie 60-metrová individuálna akcia cez päticu anglických hráčov, bol v roku 2002 vyhlásený za gól storočia. Reprezentačný káder viedol aj ako hlavný tréner na „mundiale“ v Južnej Afrike v roku 2010.