Shameless, remake rovnomenného britského seriálu, si mnoho fanúšikov získal aj hereckým obsadením s menami ako William H. Macy, Emmy Rossum alebo Noel Fisher. Seriál plný neuveriteľne absurdných situácií, extrémnych životných skúseností a tabuizovaných tém, ktorých sa len málokto odváži v dnešnej dobe dotknúť s takým nadhľadom a drsným humorom. Snaha šiestich detí prežiť v krutých podmienkach spôsobených nedostatkom peňazí a takmer stálou neprítomnosťou rodičov – otca alkoholika a drogovo závislej matky s bipolárnou poruchou – sa v tomto televíznom majstrovskom diele nesie ruka v ruke s naozaj komickými, no veľakrát absurdnými príhodami.
Pre tieto deti je hľadanie svojho otca v smetiakoch, nemocniciach, útulkoch pre bezdomovcov, dokonca aj v márniciach, úplne normálne. Takisto ako aj zarábanie peňazí na účty od útleho veku alebo prichádzanie k peniazom nie práve najlegálnejším spôsobom.
Tvorcovia Shameless sú známi tým, že potláčajú hranice toho, čo je v spoločnosti akceptované a každou časťou vytvárajú nové a nové úrovne absurdity. Stačí uviesť príklady ako keď Carl (Ethan Cutkosky), druhý najmladší syn, začal predávať drogy v susedstve už ako 14 ročný. Alebo keď museli všetky deti, na čele s ich najstaršou sestrou Fionou (Emmy Rossum), vykopávať v záhrade kosti tety Ginger, ktorú tam po smrti zakopal ich otec Frank (William H. Macy), pričom o jej smrti nikto desať rokov nevedel, aby mohol Frank aj naďalej poberať sociálne dávky v jej mene. Spomenúť by sme mali aj to, že deti po svojej mŕtvej matke zdedili šesť balíkov pervitínu. Pravdou je aj to, že Liam Gallagher sa ako jediný zo súrodencov neocitol ani raz vo väzení, ale to bude možno tým, že v súčasnej 11. sérii má táto postava len desať rokov.
No seriál sa v priebehu desiatich rokov dotkol i tém ako materstvo v neplnoletosti, vplyv alkoholizmu a drogovej závislosti na rodinu, život s dedičným duševným ochorením, ale i rasizmus a prijatie vlastnej sexuálnej orientácie. Áno, humor je obrovskou a neoddeliteľnou súčasťou Shameless, no oveľa viac ide tvorcom o snahu poukázať na tie veci, ktoré sa málokedy v spoločnosti riešia. Poukázanie na reálne existujúce rodiny, kde sa najstaršia sestra stane legálnym poručníkom svojich piatich mladších súrodencov zo strachu, že jej ich opäť raz vezme sociálka kvôli absencii nezodpovedných, drogovo závislých, alkohol milujúcich rodičov.
Už od začiatku zdôrazňuje seriál aj skutočnosť, že v chudobných štvrtiach amerických miest, ako je aj samotné Chicago, dochádza k tzv. gentrifikácii. Je to jav, kedy ľudia so stredným alebo vyšším stredným príjmom renovujú domy, ulice, celé štvrte, v ktorých žije chudobnejšia vrstva obyvateľstva, čím zvyšujú ceny nehnuteľností, a tak znemožňujú chudobe život v danej lokalite. Táto téma sa neustále rozvíja v pozadí hlavných dejových línií.
Toto všetko poprepletané komplikovanými, aj toxickými, vzťahmi a scénami romantickými, no často aj tými menej mládeži prístupnými, robí zo Shameless aj keď kontroverzný, no naozaj jedinečný seriál. Sledovať ako sa životy jednotlivých postáv v priebehu všetkých jedenástich sérií menia a vyvíjajú, je niečo, čo každý človek zbožňujúci kvalitné seriály určite ocení. Možno to nie je každého šálka kávy, no za pokus to stojí.
Už koncom tohto týždňa sa fanúšikovia dočkajú finále svojho obľúbeného seriálu. Aj napriek tomu, že bola práve odvysielaná predposledná časť, ešte stále nie je celkom isté, ako tvorcovia Shameless ukončia. Tucet 50 minútových epizód sa už teraz nezdá byť dostatkom na to, aby zviazali všetky dejové línie do dokonalého konca, ktorý každý fanúšik očakáva. Diváci len dúfajú, že to neskončí tak, ako väčšina dobrých seriálov, ktoré finálnymi sériami zničili dobre naolejovaný stroj.