OFF
ON
Boxed
Joshua zostáva neporazeným! Povetkina zničil v siedmom kole

Joshua zostáva neporazeným! Povetkina zničil v siedmom kole

Britský boxer Anthony „AJ“ Joshua zostáva naďalej šampiónom super ťažkej váhy. Wembley videlo 22. septembra očakávaný súboj medzi domácim miláčikom Anthony Joshuom a Rusom Alexandrom Povetkinom. Rus prehral vo svojej profesionálnej kariére iba jeden jediný zápas a to s vtedajším šampiónom Vladimirom Klitschkom. Očakávania tak boli veľké!

Joshua obhajoval tri opasky WBA, IBF a WBO. Takisto je aj držiteľom opasku IBO. O jedenásť rokov starší Rus Povetkin bol rebríčkovým vyzývateľom Joshuu v organizácii WBA. Povetkin bol vždy obávaným súperom kvôli svojej razantnosti a živočíšnosti. Hoci sa s Povetkinom minulé roky ťahali dopingové škandály a mal pozastavenú činnosť, posledné zápasy naznačovali, že Povetkin po návrate bude v deštrukcii súperov pokračovať.

Postaviť sa však medzi povrazy proti Joshuovi rozhodne nebolo nič jednoduché. Obaja súperi si vzdávali hold už pri vážení či tlačových konferenciách. Pokora nechýbala ani pred úvodným gongom. Práve po ňom však obaja túžili už iba po víťazstve.

V prvých kolách Povetkin dokázal Joshuu zaskočiť a niekoľkokrát ho nepríjemne zasiahol. Joshuu zrejem zaskočila húževnatosť súpera, no šampión dokázal kontrovať. Na konci prvého kola však Joshua schytal nepríjemný zdvihák, po ktorom ostal mierne otrasený. Druhé až piate kolo bolo pomerne vyrovnané, no pod kontrolou šampióna.

Následne však Joshua začal využívať svoj pohyb a výškovú prevahu. Súpera si držal na dištanc a občas vyletel na Povetkina tvrdou kombináciou úderov. Všetko sa zlomilo v siedmom kole, kedy Joshua svojho súpera dostal do počítania. Ringový arbiter začal počítať a Rus sa ešte stihol pozviechať. Britský šampión, čo načal aj dokončil. Súpera zasypal tvrdými údermi do hlavy a Povetkin šiel po druhý raz k zemi. Rozhodca zápas po tejto kombinácii úderov ukončil.

“Povetkin dokázal, že bol veľmi silný vyzývateľ. Ja som však prišiel predviesť môj najlepší výkon. Čím náročnejšia je výzva, tým poctivejšia je príprava, tým viac sa naučím,“ vyslovil Joshua poklonu svojmu súperovi. Aktuálne má Brit na konte 22 víťazstiev, z toho 21 zápasov ukončil pred limitom.

Ďalší cieľ Joshuu je jasný. Získať aj posledný opasok do jeho zbierky. V tom prípade ho čaká zápas s Američanom Deontayom Wilderom, ktorý je držiteľom opasku WBC. „Stopercentne sa ešte môžem zlepšiť. Niekedy musím nastúpiť proti prednostným vyzývateľom, ale ide najmä o to, čo chcú fanúšikovia. Uvidíme, čo sa stane 13. apríla, najviac si želám Wildera,“ uvidol Joshua priamo v ringu. 80 000 tisíc fanúšikov vo Wembley tak videlo suverénny triumf svojho šampióna.

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále sa posúvať vpred a pracovať na sebe. Študovaný žurnalista, fanúšik činiek, milovník hôr, kvalitného jedla a zmysluplných konverzácií aj s dávkou humoru. Spracúva články na rôzne témy od marketingu, PR, zaujímavostí, motivácie, inšpirácie, ale aj z oblastí financií či realizuje zaujímavé rozhovory. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..