OFF
ON
Boxed
Kondómy a ich kultúra: Alergia na latex a kondóm v spreji

Kondómy a ich kultúra: Alergia na latex a kondóm v spreji

Bezpečný sex je vždy tabu témou, ktorú ľudia neradi príliš rozoberajú. Spôsobené je to prirodzene tým, že sa to nejakým spôsobom týka ich najintímnejšieho súkromia. Zrejme už každý pozná vetu, ktorá býva napísaná na príbalových letákoch všetkých kondómov, že žiadna forma ochrany nie je 100 % účinná. Nikoho nejdeme poučovať. Skôr len chceme poukázať na to, že svet kondómov žije vlastnou kultúrou , o ktorej ste možno ani netušili.

Ochrana kondómom pri sexe je vysoko efektívna. To avizuje nejeden výrobca, ktorý sa v tomto segmente pohybuje. Azda najznámejšími a najkvalitnejšími výrobcami prezervatívov sú Durex, Skyn či Pasante. Pozrime sa teraz na niekoľko mýtov a faktov zo sveta kondómov, ktoré určite zaujmú.

Predlžujú kondómy sex?

Mnoho ľudí si myslí, že je to mýtus. Pravda je však taká, že niektoré kondómy skutočne dokážu oddialiť ejakuláciu. Ak teda máte problémy s výdržou počas sexu, kondómy predlžujúce sex sú rozhodne jednou z možností. Tento vplyv zapríčiňuje spravidla látka zvaná benzokaín, ktorá má znecitlivujúce účinky.

Bez kondómu! Alergia na latex

Ženy, ak vám váš partner povedal, že nemôže používať kondómy, pretože je alergický na latex, je tu revolučné riešenie. Tieto kondómy sú vyrábané z polyizoprénu a bežne ich kúpite ako bezlatexové kondómy. Na trh tento kondóm uviedla britská spoločnosť Durex. Ľudia, ktorí sú citliví na latex, tak majú vhodnú alternatívu. Materiál je rovnako odolný ako latex a zároveň je ešte pružnejší a mäkší.

Kondóm vydrží večne

Obrovský omyl. Verte či nie, ale aj kondóm má svoj dátum expirácie. Pred pohlavným stykom teda dátum vždy skontrolujte. Takisto myslite na to, že kondóm by ste nikdy nemali dlhodobo nosiť v peňaženke alebo vo vrecku nohavíc.

Vedeli ste?

  • V 19. storočí boli kondómy na predpis. Vybrať si ich mohli iba muži priamo v lekárni.
  • Tím vedca Jana Vincenza Krausa pracuje na vývoji kondómu v spreji. Má ísť o špeciálne zariadenie, do ktorého muž strčí stoporený penis a následne bude pokrytý vrstvou špeciálnej látky, ktorá po zaschnutí vytvorí tenkú latexovú vrstvu.
  • Až 96 % francúzskych škôl má automaty na kondómy.
  • Prezervatív udrží približne 3,7 litra kvapaliny.
  • Prvý latexový kondóm prišiel z Britskej dielne The London rubber company v roku 1920. Dnes je spoločnosť známa pod názvom Durex.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..