Ak bude spoločnosť Walt Disney či Pixar najbližšie točiť svoj najnovší animovaný film, zasvätiť ho slimákovi Georgovi by bolo veľkou poctou. Slimák George totiž uhynul a s ním vyhynul aj celý jeho druh. CNN informovala, že „najosamelejší slimák“ už nie je obyvateľom našej planéty.
Slimák rodu Achatinella Apexfulva sa dožil 14 rokov. Treba povedať, že destináciu si vybral naozaj luxusnú. Havajské ostrovy sú skutočne skvelým prostredím a stráviť tam 14 rokov, na to by si zrejme žiadny slimák nesťažoval. Jediným problémom bolo to, že bol na ostrove a s veľkou pravdepodobnosťou i na celom svete posledným svojho druhu. Samota tak bola jediné, čo ho skutočne trápilo.
Umiestnený bol v rezervácii, resp. vedeckom zariadení, kde sa jeho endemický druh snažili zachrániť, no márne. Išlo o stromového slimáka, ktorý bol kedysi bežným druhom s vysokým zastúpením. Dokonca by ho kedysi označili za škodcu. Z neznámych dôvodov však v 80. – 90. rokoch došlo k rapídnemu úhynu. V roku 1997 bolo v zajatí posledných desať slimákov tohto druhu. Vo voľnej prírode ich viac nenašli. Slimáky sa však z neznámych dôvodov nerozmnožovali a tak postupne uhynuli. Posledným, ktorý bol odchytený, bol práve osamelý George.
Ministerstvo prírodných zdrojov na Havaji označilo uhynutie druhu Achatinella Apexfulva za tragické. Deti si Georga obľúbili natoľko, že sa počas výletov do rezervácie chodili dívať výhradne naňho.
Stratu tohto druhu biológovia vnímajú ako veľké zlyhanie človeka. Slimáky majú pre ekosystém veľký význam a aj keď ich vnímame často ako škodcov, v skutočnosti sa starajú o zdravie stromov a zbavujú ich húb a plesní.
Vedci sa ale nevzdávajú. DNA Georga ostalo zachované a veria, že sa im môže podariť jeho druh obnoviť. Hoci sa tým ľudstvo nezaoberá príliš, v priebehu desaťročí vyhynuli na našej planéte stovky druhov živočíchov (hady, slimáky, hmyz či plazy), ktoré túto planétu obývali státisíce rokov.