OFF
ON
Boxed
Mladý Schumacher nezostáva povesti svojho otca nič dlžný

Mladý Schumacher nezostáva povesti svojho otca nič dlžný

Mick Schumacher, syn svetoznámeho bývalého jazdca Formuly 1 Michaela Schumachera, svojmu priezvisku nezostáva nič dlžný a ako 19 ročný sa zapája do juniorského programu Ferrari.

Mladý Schumacher má všetky predpoklady na to, aby bol v budúcnosti prvotriednym jazdcom Formuly 1. Je mladý, má talent, jazdecké gény a so svojim priezviskom obrovský potenciál.

Mick dostal ponuky od štyroch veľkých tímov Formuly 1 a mohol sa tak rozhodnúť, do ktorého z ich juniorských programov sa zapojí. Syn slávneho otca Michaela, ktorý s Ferrari získal päť titulov majstra sveta, sa rozhodol práve pre Ferrari. Milióny fanúšikov Ferrari jasajú a sú plní očakávania voči nositeľovi slávneho priezviska.

Pozrime sa na doterajšiu kariéru Micka. Začínal ako jazdec na motorkách. V roku 2015 však prišiel zlom. Zasadol do kokpitu Formuly 4. Výsledky však neboli nič extra, za rok získal len jedno víťazstvo. V pridruženej sérii sa mu nepodarilo získať ani jedno.

Mick je veľký bojovník a v súťaži sa rozhodol udržať. Odvaha a tvrdá práca priniesla ovocie a stal sa vicemajstrom, čo mu zabezpečilo cestu do Formuly 3. Ku F1 bol tak opäť o niečo bližšie.

História sa viac-menej opakovala.  Prvý rok bol pre Micka Schumachera veľmi slabý. Na pódiu sa po pretekoch ocitol iba jeden jediný krát. Rovnako slabým sa javil aj druhý rok. Pretek v Belgicku, ktorý sa tradične koná na okruhu Spa-Francorchamps, sa preňho stal prelomovým. Na okruhu, kde legenda menom Michael Schumacher odštartovala svoju kariéru pilota Formuly 1, získal Mick prvé víťazstvo.

Vyhral aj v Británii, Taliansku, ovládol všetky tri domáce preteky a taktiež získal dve výhry v Rakúsku. Jeho forma bola kľúčová. Zachránila ho pri finálnom – druhom – domácom podujatí. V prvých pretekoch skončil až dvanásty, zatiaľ čo jeho najväčší rival – Dan Ticktum – dorazil do cieľa na piatej priečke. Ticktum však na Schumachera strácal až 51 bodov, čo ho matematicky vyradilo o pomýšľanie na zisk titulu.

Po zisku titulu sa Mickovi otvorili dvere do Formuly 1 už tento rok. Túto informáciu však ani on, ani jeho manažérka Sabine Kehm nepotvrdili. Obaja sa však vyjadrili, že by prípadnú ponuku odmietli. Podľa ich názoru si má jazdec postupne prejsť všetkými kategóriami Formuly. V jeho prípade to teda znamená, že pred Formulou 1 si musí najprv ešte prejsť Formulou 2.

Viedli sa dohady o zastrešení Schumachera vo Formule 2 veľkým tímom. Typickým je zastrešenie jazdca veľkým tímom už vo Formule 3. Zastrešenie je skutočne prospešné predovšetkým v oblasti nadväzovania kontaktov s možným budúcim zamestnávateľom, v neposlednom rade aj v oblasti finančnej podpory. Má to však aj nevýhodu. Je ňou viazanosť hráča jednému z veľkých tímov.

Mick Schumacher však nepatrí medzi jazdcov, ktorí by finančnú injekciu potrebovali. Dával si načas a trpezlivosť mu priniesla osoh. Upísal sa stajni Ferrari, čím sa zaradil do jej juniorského programu. Vo Formule 2 bude pretekať za tím Prema Racing.

Mickovi držíme palce a radi ho uvidíme v kokpite monopostu F1!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..