OFF
ON
Boxed
Mladý umelec RANDY COLD o New Yorku, Robovi Miklovi a Bam Margerovi z JACKASS

Mladý umelec RANDY COLD o New Yorku, Robovi Miklovi a Bam Margerovi z JACKASS

RANDY COLD je pseudonym umelca, režiséra, kameramana a strihača, ktorý má za sebou už kus poriadne odvedenej práce. Tá hovorí nakoniec sama za seba. Veď spolupracoval už s takými menami ako HELLOWEEN  (GER), THE AGONIST  (CAN) ,  THE 69 EYES  (FIN)  či  EKTOMORF (HU). Z našej scény využili jeho služby napríklad Strapo, Desmod, Inekafe, The Paranoid, Kmeťoband, Ľubo Virág, Kollárovci, Konflikt, Robo Mikla,  Juraj Zaujec a mnohí ďalší. No podľa vlastných slov, za najväčšie zážitky, ktoré doteraz vďaka natáčaniu videí zažil, bolo stretnutie s Bamom Margerom z Jackassu (USA) a čas strávený v New Yorku s Robom Miklom. Práve na spoluprácu s Bamom Margerom z Jackassu a na pobyt v New Yorku sme sa rozhodli opýtať viac.

Prečo považuješ práve stretnutie s Bamom Margerom za doteraz najsilnejší zážitok, ktorý si pri natáčaní zažil?

V detstve sme s chalanmi hrávali Tonyho Hawka 3, kde sa dalo jazdiť práve za Bama Margeru. Hra obsahovala aj skvelý soundtrack, na ktorom sa podieľala napríklad kapela Guttermouth, ktorej členom bol jedno obdobie aj Alex Flamsteed, ktorý bol zhodou okolností tiež súčasťou môjho stretnutia s Bamom.

Bam bol taktiež režisérom videoklipov pre moje obľúbené fínske kapely ako napríklad HIM alebo The 69 Eyes, s ktorými som už stihol spolupracovať tiež. Takže aj vďaka všetkým týmto spojitostiam bolo stretnutie s ním také silné. Bam bol veľmi príjemný a zábavný. Chlapci si žijú svoj jackass celý život. Interview, ktoré sme s nimi robili, sa odohrávalo na toalete v backstage-i, čo bol samozrejme Bamov nápad a s Alexom sa tam obhadzovali rezňami a oblievali pivom. Ten večer pred nás postavil veľa prekážok a zaujímavých okolností, s ktorými sme sa museli popasovať. Aj preto je to pre mňa zatiaľ jeden z najsilnejších zážitkov.

S Robom Miklom ste odišli do New Yorku, aby ste tam natočili pre neho klip. Prečo si pre natáčanie zvolil práve Spojené štáty?

Ďalšia vec na ktorej som bol už od detstva odchovaný, boli americké filmy a seriály. Vždy ma nejakým spôsobom fascinovala Amerika. Ten nápad tu bol už dva roky pred samotnou realizáciou. Nechali sme ale veci voľne sa vyvíjať a na nič sme netlačili. Spätne sa ukázalo, že to bola tá správna cesta, pretože okolnosti ideálne zaklapli až minulý rok.

Verím tomu, že všetko sa deje pre niečo v správny čas, okamih, na správnom mieste a so správnymi ľuďmi. A inak to nebolo ani s touto Amerikou. Nikdy sa mi ešte nestalo, že by sa moje srdce cítilo niekde viac doma ako v New Yorku. Niekto sa na západ pozerá cez prsty a ten moje pocity nikdy neprijme, ale o to ani nejde. Ja som sa tam cítil skutočne slobodne a ide predsa o môj vnútorný pocit a nie o nejaké doliehanie spoločnosti skrz masmédiá.

Ako na teba zapôsobil New York?

Bývali sme v Brooklyne, no samotný videoklip sme natáčali na ostrove Shelter Island, ktorý je súčasťou Long Islandu. Neuveriteľne ma fascinovala najmä architektúra celého ostrovu. Vraj tam majú dom aj Keanu Reeves či Britney Spears. Na Sheltri si ľudia nechávajú kľúče v zapaľovaní celú noc a dom nechávajú odomknutý tiež. Pre chlapca so slovenskou mentalitou bolo takéto niečo samozrejme úplne nepochopiteľné. Keby sa tam aj niečo udialo, jednoducho zastavia trajekt a nepustia ho pokiaľ sa to nevyrieši. Dom, v ktorom sme tam bývali vyzeral podobne ako z filmu The Amityville Horror. Ja som spával v basemente a dvere oproti dverám mojej izby viedli do rozľahlej pivnice. Jednoducho krása. Celé roky vyrastáte na niečom a zrazu to žijete. Mali sme tam okolo seba skvelý tím ľudí, ktorí nám toto celé  umožnili a starali sa o nás.

Mimo natáčania videoklipu sme mali aj veľa dní voľna, a tak sme sa s Robom túlali naprieč newyorskými uličkami. Popritom sme stihli aj nafotiť sériu fotiek a natočiť video pre moju značku oblečenia BLUЯRY. Raňajšie coffee v Brooklyne, obed na Manhattane v Central Parku a večera na pláži na Coney Island. Pre mňa domov.

randycoldclanok

Na záver ešte pár zaujimavostí o tvorbe Randyho Colda: niekoľko miliónov videní na všetkých videoklipoch, reklamách a ostatných videách dokopy, trojnásobná spolupráca s nemeckou metalovou legendou Helloween

RANDY COLD v číslach: 72 videoklipov, 18 reklamných videí, 8 krátkych filmov, veľké množstvo dokumentov a rôznych ďalších videí

http://www.youtube.com/channel/UCkwQ65oUkAsxlt-uZuIKONw

http://www.randycold.16mb.com/

http://www.facebook.com/randycold666/

http://www.facebook.com/blurry.clothing/

http://www.instagram.com/randycold

Autor

Spoluzakladateľ zdolahore.sk a kreatívec na voľnej nohe. Rozhovory, zaujímavosti, ľudia, história a tech.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..