Dnešná doba je príznačná prevažne pozeraním televízie, hraním počítačových hier, život sú samé párty, alkohol atď. Knihy, ktoré sa nám dostanú do rúk sú často len tie zo školy, ktoré nás bohužiaľ veľmi ďaleko neposunú, keďže sa učíme veci, ktoré už dávno v tejto neustále sa meniacej spoločnosti neplatia.
Ruku na srdce! Koľko kníh ste prečítali mimo povinného čítania? Samozrejme, že vzdelávanie je pre život potrebné. Práve vďaka nemu sme schopní v živote napredovať. Práve vo vzdelaní spočíva aj rozdiel medzi bohatými a chudobnými. Zatiaľ čo chudobní ľudia si často myslia, že toho vedia už dosť, tí bohatí sa neustále vzdelávajú v nových a nových oblastiach. Chudobní ľudia veľakrát ľutujú investovanie do kníh a vzdelávacích seminárov. Radšej uprednostnia chvíľkové potešenia ako alkohol. Ja sa pýtam, kedy je ten správny čas zobrať zodpovednosť za svoj život do svojich rúk? Zajtra? A zajtra si povieme, že opäť zajtra? Myslím si, že už včera ste mali začať! Keď ste ešte nezačali, tak dnes je ten správny deň naučiť sa niečo nové. Preto siahni po literatúre z oblasti, ktorá ťa zaujíma a popri škole ukáž, že dokážeš mať prehľad aj v iných oblastiach. Rozšíri ti to obzory.
Ľudia, ktorí vedia čítať a nečítajú, nemajú žiadnu výhodu oproti tým, ktorí čítať nevedia. Pamätajte si to! Ak môžem, odporučil by som vám zopár kníh. Určite si nájdite čas na knihu od Napoleona Hilla – Mysli a zbohatni. Doslova vás dostane svojou detailnou analýzou bohatých ľudí. Sám Napoleon Hill venoval celý svoj život tomu, aby odhalil tajomstvo, prečo sú niektorí ľudia bohatí a niektorí naopak nie. Ďalšia kniha ktorú vám odporúčam je kniha T. H. Ekera – Ako myslia milionári. Autor sa v nej venuje rozdielu medzi bohatými a chudobnými a snaží sa už počas čítania vo vás odstrániť bloky, ktoré bránia toku peňazí. Z tej duchovnejšej literatúry odporúčam hociktorú knihu od Osha alebo Eckharta Tolleho. Život je rovnováha, snažme sa ju preto udržať. Nič nám nasilu z neba nespadne, nestačí iba chcieť. Vstaňte z postele už dnes a začnite robiť to, čo vás baví. Nepozerajte hneď na odmenu, ale snažte sa robiť veci či najlepšie ako viete.