Už dlhšie sa zdá, že marihuanu nemožno viacej vnímať len ako návykovú drogu, ktorá sa užíva len pre potešenie z uvoľňujúceho účinku tejto rastliny. Nie je žiadnym tajomstvom, že pomáha napríklad pri liečbe Parkinsona, rakoviny alebo roztrúsenej sklerózy. Posledné výskumy odborníkov a vedcov dvoch známych izraelských univerzít, Hebrejskej a Telavivskej, nedávno objavili ďalší spôsob ich lekárskeho využitia.
Výsledky výskumu ukázali, že podávanie nepsychotropných kanabinoidov z konope – kanabidiolu (CBD), významným spôsobom podporuje liečbu zlomenín kostí. Potvrdila to experimentálna laboratórna štúdia, počas ktorej sa na laboratórnych potkanoch simulovali zlomeniny stehennej kosti. Treba dodať, že kanabidiol sa vyskytuje takmer vo všetkých odrodách kanabisu. Obsah látky v rastline sa pohybuje od stopového množstva až po zhruba 95 % prítomných kanabinoidov. Nemá psychoaktívne účinky, má sedatívne, analgetické, antibiotické a tiež antipsychotické vlastnosti.
Napriek tomuto objavu sa však určite nedočkáme toho, žeby nám lekár ku sádre pribalil i ušúľanú cigaretu z marihuany. Reálnejšou sa zdá však budúca produkcia a distribúcia liekov na podporu rastu kostí, ktoré budú založené práve na spomínaných kanabinoidoch.