OFF
ON
Boxed
Novoročné predsavzatia a ich porušovanie. Ako ich dodržať ?

Novoročné predsavzatia a ich porušovanie. Ako ich dodržať ?

Odbitím polnoci odišiel rok 2015. Ostalo nám však množstvo spomienok, zažili sme rôzne úspechy ale aj pády. Rok 2016 priniesol ako každý rok čistý štít, avšak hlavne množstvo predsavzatí typu prestanem fajčiť, začnem cvičiť, budem sa zdravo stravovať atď.” Je dokázané, že väčšinu predsavzatí nesplníme. Pýtate sa asi prečo je to tak ? Máme tu viac faktorov, ktoré nás brzdia dokončiť to, čo sme začali.

1. Nedostatok motivácie

Nehovorím o motivácii na začiatku januára, vtedy jej máme až až. Časom však začne opadať. Skúste sa prísť pozrieť napríklad do posilňovne po novom roku – je preplnená. Keď však už prídete sa pozrieť v apríli, zistíte, že z ľudí, ktorých ste videli v januári zotrvalo len 10%. Nechcete takto dopadnúť ? Najdíte si dlhodobú motiváciu splniť svoje predsavzatie. Nehovorte aj kolegov v práci a navzájom sa motivujte do toho čo ste si sľúbili

2. Dôležité je začať

Začať znamená nie len začať 1. januára, ale ktorýkoľvek deň v roku. Ak čakáte cely rok do nového roka aby ste niečo dokázali, vedzte, že keď sa do toho neviete pustiť a prinútiť napr. 10. augusta tak ani 2. januára to nebude iné. Ako sa hovorí začiatok je polovica urobeného. Takže ak pocítite počas roka, že potrebujete zmenu určite nečakajte do ďalšieho nového roka.  Prekonajte sa a jednoducho prestaňte fajčiť, venujte viac času rodine, schudnite atď.

3. Neporiadok vo veciach

Poriadok vo veciach je základ pre každého, kto si chce strážiť svoj čas. Time managment je veľmi dôležitý. Veď len si predstavte koľko času nám zaberie premýšľanie len o tom, čo skôr máte spraviť. Nehovoriac o tom, že by ste si chceli do tohto vašého zmätku prihodiť niektoré z vašich predsavzatí. Ak chcete si nájsť viac času, či už na koníčky, cvičenie alebo rodinu musíte mať poriadok v pracovných ale aj súkromných veciach. Takže rada nad zlato. Urobte si poriadok čím skôr aby ste vedeli efektívne vyuźiť čas po celý rok 2016.

Nový rok môže byť pre vás aj sam o sebe motiváciou. Musíte mať však jasno, akým smerom chcete kráčať. Napíšťe si zoznam veci, ktoré chcete dosiahnuť v roku 2016. Napísať si môžete úplne hocičo, berte to ako malú tabuľku vašich snov a plánov na nasledujúci rok. Tento zoznam veci si dôkladne odložte niekde a na konci roku skontrolujte koľko veci sa vám podarilo splniť. Tu treba podotknúť, že bez vašej akcie sa veci nesplnia, takže vykročte vpred správnou nohou a nasmerujete váš čas a energiu tam, kde je ho naozaj treba.

Šťastný a úspešný nový rok 2016 vám srdečne praje redakcia ZdolaHore. 🙂

Autor

Mladý, aktívny spoluzakladateľ projektov zdolahore.sk, generaciarapu.sk, kryptotrejder.sk. Študent práva a vizionár venujúci sa sebarozvoju a sebazdokonalovaniu. Svoje poznatky rád zdieľam s ostatnými :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..