OFF
ON
Boxed
Pavel Kašin: Parkourista, ktorý za lásku zaplatil životom + VIDEO

Pavel Kašin: Parkourista, ktorý za lásku zaplatil životom + VIDEO

Parkour ako šport je známy už nejaké to desaťročie. Na začiatku 21. storočia sa stal parkour obrovským hitom. Venovať sa mu začal aj Pavel. Mladý Rus, ktorý sa stal jedným z najlepších parkouristov na svete. Nebál sa výšok, nebál sa riskovať a ovládal techniky, ktoré nedokázal zvládnuť nikto iný. Bežný skok však zmaril jeho život.

Parkour je nová kultúra

Pre mnohých parkouristov je tento šport spôsobom, akým sa odpútať od reality a dostať krídla. Nemýľte si tento pojem s freerunom. Parkour je omnoho väčšia veda. Vašim cieľom nie je prekážku len prekonať. Vy ju musíte prekonať čo najviac efektne. Saltá, otočky či rôzne premety a rotácie. Toto všetko využíval aj Pavel Kašin. Po niekoľkých rokoch sa z neho stal uznávaný parkourista, ktorý zdieľal svoje kúsky na internete. Vyhrával rôzne súťaže a stal sa akousi ikonou a uznávanou autoritou tohto športu.

Okamih pred smrťou

Pavel Kašin prekonával svoje hranice. Nedržal sa pri zemi a svoju záľubu chcel povýšiť na stále vyšší a vyšší level. V júli v roku 2013 sa rozhodol, že na rímse šestnásť poschodovej budovy urobí salto vzad. Skok, ktorý sa mu predtým podaril nespočetne veľakrát. Spolu s ním boli na streche aj Vladimir Lapik a ich fotograf Alexander Bitkov. Pavel sa na streche rozcvičil, urobil niekoľko sált s rozbehom i na mieste a všetko vyzeralo, že je pripravený. Pavel sa postavil na okraj budovy a Alexander pripravil fotoaparát.

Inkriminovaný záber je v čase 1:38.

Moment hrôzy na snímke

Vtedy sa to stalo. „Vôbec nechápem, čo sa stalo. Podobný trik robil už niekoľkokrát a vždy sa mu to podarilo, vtedy niečo bolo inak,“ povedal po incidente jeden zo svedkov Vladimir Lapik. Parkouristov pád priamo cez objektív zachytil jeho kamarát Bitkov. Pavel sa odrazil a namiesto dopadu na rímsu padol do šesťdesiatmetrového prázdna.

Správa o smrti parkourovej hviezdy zasiahla celú okolitú verejnosť. Rodičia Pavla Kašina súhlasili s tým, že fotografia, ktorá ho zachytáva pár sekúnd pred smrťou, môže byť zverejnená. Fotografia má byť zároveň i varovným prstom, že takéto kúsky môžu stáť človeka život. Ani hobby, ktoré milujete nemá tak vysokú cenu, aby človek hazardoval so svojim zdravím alebo životom.

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále na sebe pracovať a posúvať sa vpred. Jeho motto je inými slovami mottom portálu ↓ZdolaHore↑. Písanie o všetkom, čo stojí za zmienku, zaujímavosti, šport, cestovanie, politika alebo kvalitná reklama... Obľubuje šport, cestovanie a takisto rád načrie do histórie. Cudzia mu však nie je ani oblasť technológií a podnikania. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..