OFF
ON
Boxed
POTVRDENÉ! Hamšík smeruje do Číny za astronomickú sumu!

POTVRDENÉ! Hamšík smeruje do Číny za astronomickú sumu!

Je to definitívne. Marek Hamšík sa sťahuje do Číny za astronomických 20 miliónov. Končí tak svoju dlhoročnú púť v drese SSC Neapol, kde pôsobil aj ako kapitán mužstva. Jeho novým klubom bude čínsky Ta-lien I-fang.

Slovenský reprezentant a jeden z najúspešnejších futbalistov v histórii svojho – teraz už bývalého klubu – SSC Neapol prestupuje do Číny. V uplynulých dňoch sa šuškalo o rokovaniach medzi neapolským klubom a čínskym Ta-lien I-fang. Dnes je však prestup stredopoliara  Mareka Hamšíka hotovou vecou. Dnes už bývalý kapitán SSC Neapol je od stredy večera hráčom Ta-lien I-fang. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na právneho zástupcu SSC Neapol Mattiu Grassaniho.

Podľa informácii, ktoré uviedol Grassani pre taliansku rozhlasovú stanicu Radio Kiss Kiss, je Marek Hamšík hráčom Ta-lienu od stredy večera 20.30 h stredoeurópskeho času.

Slovenský stredopoliar s nezameniteľným účesom sa momentálne nachádza v Banskej Bystrici, kde sa pred 31 rokmi narodil. V piatok ho čaká dlhá cesta na východ do Číny do svojho nového pôsobiska.

Rokovania, o ktorých sa doposiaľ len šuškalo mali nadobudnúť reálne kontúry už v nedávnej minulosti. SSC Neapol však minulý týždeň rokovania stopol. Dôvodom mali byť rozdielne predstavy klubov o platbách za Hamšíka, ktorý na drese nosil svoje povestné číslo 17.

Oba kluby sa napokon dohodli. Podľa novín Gazzetta Dello Sport sa prestupová suma rozdelí na 2 splátky. Päť miliónov hneď a ďalších pätnásť sa uhradí do roka.

Hamšík strávil pod Vezuvom takmer 12 rokov a dovolíme si tvrdiť, že svoju futbalovú kariéru zasvätil práve klubu SSC Neapol. Napriek ponukám veľkoklubov z minulosti Hamšík Neapol neopustil.

Do SSC Neapol Marek Hamšík prestúpil z Brescie v roku 2007. Odohral zaň 519 zápasov, v ktorých strelil 121 gólov. Táto štatistika ho katapultovala na miesto historického rekordéra SSC. Na konte má však aj ďalšie klubové prvenstvá.

Marekovi v novom pôsobisku držíme palce!!!

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..