OFF
ON
Boxed
Príčina neúspechu – absencia myslenia ?

Príčina neúspechu – absencia myslenia ?

V tomto článku by som rád objasnil môj pohľad na to, prečo ľudia nedosiahnu to po čom túžia. Zdôrazňujem, že je to iba môj pohľad a tak nemusíte si nič z tohto článku zobrať vážne. Avšak keď vám pomôže odhaliť veci, ktoré vás brzdili budem len rád. V prvom rade sa zameriame na našu myseľ, ktorá je prvotný krok k akcii. Bez nej by sme nevedeli učiniť ani správne ani nesprávne rozhodnutia. Kde však sa všetky tie myšlienky tvoria ? Odkiaľ pochádzáju ? Náš mozog by som rozdelil na dve častí. Vedomú a podvedomú myseľ. Vedomá myseľ nám pomáha zvládať bežné veci behom dňa, pomáha nám rozmýšlať a byť bdelý. Ak ju cvičíme dostatočne, vytvára sa nám dobrá pamäť. My sa však poďme zamerať na tu podvedomú myseľ. 

Structural-Iceberg.svg

(náčrt rozdelenia našej mysle na vedomú a podvedomú v ilustrácii ľadovca) 

Podvedomá myseľ predstavuje súhrn všetkých rokov nášho života. Predstavuje skúsenosti, ktoré sme zažili hlavne počas detstva do siedmych rokov. Taktiež názory, ktoré sme prebrali, či už z počítačových hier, filmov, od rodičov a v neposlednom rade od učiteľov, ktorí formujú naše osobnosti po celý život štúdia. Práve tu zažívame strach zo zle napísanej písomky, pociťovanie menejcennosti a tlak z každej strany, kde počujeme, že bez školy sa dnes nezaobídeme.

Podvedomá myseľ  a peniaze

1.) Všetko, čo ste v živote počuli o peniazoch, vytvorilo situáciu, kde sa práve teraz nachádzate. Samozrejme, že treba brať ohľad na to ako veľmi ste si tieto názory pustili k srdcu. Všetky negatívne výroky, ktoré ste za mladosti počuli o peniazoch, zostali zapísané vo vašom podvedomí a stále ovplyvňujú váš finančný život. Napríklad si môžme uviesť staré známe “peniaze kazia charakter, šetri si na horšie časy, boháči sú zlí ľudia, toto není pre nás obyčajných ľudí atď….”

2.) Ďalší negatívný dopad na vaše podvedomé myslenie má jednanie a chovanie ľudí okolo vás. Tu rozhodujú návyky našich rodičov alebo ľudí s ktorými sme vyrastali.  Aký boli vaši rodičia, keď sa jednalo o peniaze ? Starali sao domácu kasu obidvaja alebo iba jeden z nich ? Spravovali peniaze dobre alebo stále boli po uši v dlhoch ? Viac utrácali alebo šetrili ? Prečo su tieto otázky dôležité ? No práve preto lebo ako deti napodobňujeme skoro všetko, čo robia dospelí. A jablko nepadá ďaleko od stromu aj keď si to odmietame pripustiť. Takže tu by som poradili len zmeniť prístup k peniazom, spísať si na papier ako vaši rodičia nakladali s peniazmi a uvedomiť si, ktoré negatívne presvedčenia ste od ních prebrali.

3.) Posledná vec, ktorú tu ešte spomeniem, a ktorá bráni prísunu peňazí sú zážitky ! Drobná príhoda, ktorú ste zažili v detstve, môže zásade ovplyvniť váš prístup k peniazom. Prihodili sa vám niečo zvláštneho, čo sa týkalo peňazí, bohatstva a zámožných ľudí ? Tieto udalosti sú mimoriadne dôležité, pretože z nich vyrastajú názory alebo skôr ilúzie podľa , ktorých sa riadite vo vašom finančom svete. Aj tieto negatívne bloky sa dajú odstrániť. Napísťe si na papier všetky zážitky, ktoré sa vám spájaju z peniazmi. Zamerajte sa hlavne na tie negatívne aby ste ich vedeli efektivne vnímať a následne odstrániť. Na každé vaše negatívne presvedčenie vytvorte aspoň dve pozitívne. O pár mesiacov po odstráneni týhto blokov už sami uvidíte tu zmenu.

Portál ZdolaHore vám rád pomôže zviditelniť sa na našej stránke. Napíšte nám správu na info@zdolahore.sk

Autor

Mladý, aktívny spoluzakladateľ projektov zdolahore.sk, generaciarapu.sk, kryptotrejder.sk. Študent práva a vizionár venujúci sa sebarozvoju a sebazdokonalovaniu. Svoje poznatky rád zdieľam s ostatnými :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..