OFF
ON
Boxed
Rytmus vs. Marpo: Marpo zvíťazil až po 6.kole

Rytmus vs. Marpo: Marpo zvíťazil až po 6.kole

Štvrtkový večer patril dlhoočakávanému boxerskému zápasu stále tvoriacej legendy slovenského rapu Patrikovi “Rytmusovi” Vrbovskému a českému raperovi a členovi formácie TroubleGang Otakarovi “Marpovi” Petřinovi. Po šiestich kolách v ringu zvíťazil na body v pomere 3:0 český raper Marpo. 

Dlhoočakávaný súboj sa odohral vo štvrtkový večer v pražskej O2 Aréne, ktorú hlavní aktéri vypredali. Na súboj sa tak pozeralo viac ako 17.000 divákov v aréne a ďalší prostredníctvom internetu. Ostrosledovaný súboj rapovej legendy sk rapu a českého rapera nakoniec po šiestich kolách vyhral favorizovaný Marpo. Napriek usilovnosti Rytmusa sa mu nad skúsenejším zápasníkom Marpom nepodarilo vyhrať.

View this post on Instagram

Respekt a ďakujem @mcmarpo

A post shared by @ rytmusking on

Rytmus trénoval pod taktovkou Tomiho “Kida” Kovácsa, ktorý je v boxerských kruhoch veľmi známou osobnosťou. Na tréningoch Rytmusa sa podieľal aj jediný Slovák, ktorý získal titul v prestížnej organizácii Bellator – Attila Végh.

Pre A. Végha zložil Rytmus svojho času aj poctu v spolupráci s členmi Pozor Records – Mega M a P.A.T.

 

Člen hudobnej skupiny Kontrafakt mal pri svojej boxerskej prvotine v Prahe na mále, až trikrát sa ocitol na zemi, no ukázal srdce bojovníka a vždy sa dokázal postaviť.

Rytmus prežil všetky tri odpočítavania v druhom kole, keď to vyzeralo, že duel sa blíži ku koncu, napokon však trval celých šesť kôl. Marpo si pri treťom zložení súpera dokonca myslel, že triumfoval a vypľul chránič zubov do publika, no čoskoro 42-ročný Slovák sa odmietol vzdať.

Treba objektívne uznať, že Rytmus za svojim skúsenejším protivníkom počas celého zápasu zaostával. Marpo, ktorý už z minulosti má skúsenosti z ringu, mal prevahu a hnal sa za knockoutom. Súperi si nič nedarovali. Bývalému bubeníkovi českej skupiny Chinaski sa však knockoutom Rytmusa zdolať nepodarilo. Stalo sa tak až po šiestom kole jednomyseľným rozhodnutím arbitrov. Zápas skončil na body v pomere 3:0 v prospech Marpa.  

 

“Cítim sa ako 42-ročný starý muž. Robím si ´srandu´. Cítim sa dobre. Dal som si náročnú výzvu. V druhom kole som si myslel, že už to ďalej nedám. Trikrát som bol na kolenách, ale povedal som si, že to nevzdám a dobojujem až dokonca,” povedal ešte v ringu po skončení zápasu Rytmus.

 

Bývalý thaiboxer Marpo priznal, že ho húževnatosť a odolnosť slovenského rapera prekvapila. Ako uviedol o osem rokov mladší, no skúsenejší zápasník Marpo:

“Čakal som, že nedodržím plán a presne to sa aj stalo. Raz som ho trafil a naháňal som sa za KO. Je to môj desiaty súboj, v ringu som stál po ôsmich rokoch, takže nie som profesionál. Musím vzdať úctu Rytmusovi, že ustál neskutočné ´bomby´. Myslím si, že mám zlomený kĺb z toho, ako som ho trafil. Mal som pocit, že sú majstrovstvá sveta v hokeji alebo vo futbale, pretože týmto večerom žila celá republika. Myslím si, že o to išlo a podarilo sa to.”

 

Rytmusovi však vzdávame poctu aj my z redakcie Zdolahore. Držal sa naozaj statočne a aj po tvrdých úderoch sa dokázal postaviť a bojovať ďalej. Ako dodáva aj Patrikova budúca manželka Jasmina Alagič, Rytmus je neuveriteľným bojovníkom. 

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..