OFF
ON
Boxed
Ako správne čistiť šperky

Ako správne čistiť šperky

Na svete sa ťažko nájde žena, ktorá nemiluje šperky. Povedzme si úprimne, rady sa nimi skrášľujeme, pýšime a obklopujeme. Dopĺňajú naše outfity a vytvárajú dojem luxusu. Určite každá jedna z nás miluje ten moment, keď sa otvorí krabička s novým šperkom a jeho žiarivý lesk nás úplne opantá. Používaním a častým nosením sa však môže stať, že sa šperky znečistia a stratia na svojej iskre. Ako docieliť navrátenie pôvodného vzhľadu starším šperkom? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

 Ako na striebro

Ak ste milovníčkou striebra, určite sa vám už stalo, že váš obľúbený strieborný prívesok či prsteň začal časom pomaly černieť. Nezúfajte. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa tomu vyhnúť. V momente, keď si všimnete, že váš strieborný šperk začína strácať na svojom lesku, pridajte pár kvapiek prostriedku na riady do teplej vody, namočte do nej handričku a následne s ňou šperk vyutierajte. Opláchnite ho v studenej vode a nakoniec ho vyleštite handričkou na šperky. Okrem toho existujú aj špeciálne čistiace prípravky na striebro a postriebrený kov či leštiaca handrička napustená špeciálnym roztokom. Ak nechcete svoje šperky namáčať v chémií, vložte do nádoby, ktorá nesmie byť kovová, alobal alebo hliníkovú lyžicu, pridajte lyžicu kuchynskej soli a zalejte 2 dcl horúcej vody. Strieborný šperk vložte do tejto zmesi na maximálne 15 sekúnd a následne ho vyberte. Bude ako nový.

Eppi_obrazek2

Ako na zlato a kamene

Ak vlastníte šperky zo zlata, môžete im skúsiť spraviť bublinkový kúpeľ. Nalejte do malej misky sýtenú vodu a pridajte do nej trošku jari. Vložte do nej zlatý prstienok či iný zlatý kúsok, ktorý chcete vyčistiť, a nechajte pôsobiť približne päť minút. Bublinky s mycím prostriedkom rozpustia a odstránia všetky nečistoty. Predtým než šperk vytiahnete, vyčistite ho mäkkou zubnou kefkou alebo hubkou. Následne ho opláchnite studenou vodou a utrite vreckovkou. Odporúčame vyhnúť sa textilným latkám, pretože môžu šperk poškriabať alebo sa zatrhnúť za kamienky. Ak vlastníte šperky s drahými kameňmi, radšej prenechajte čistenie na odborníka, aby sa kamienok neuvoľnil zo svojej jamky.

Eppi_obrazek3

Autor

Mladý, aktívny spoluzakladateľ projektov zdolahore.sk, generaciarapu.sk, kryptotrejder.sk. Študent práva a vizionár venujúci sa sebarozvoju a sebazdokonalovaniu. Svoje poznatky rád zdieľam s ostatnými :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..