OFF
ON
Boxed
Toto je 8 destinácií, do ktorých cestujú turisti kvôli marihuane

Toto je 8 destinácií, do ktorých cestujú turisti kvôli marihuane

Turizmus môže mať rôzne prívlastky či predpony. Známym je najmä agroturistika a sexturizmus. No zdá sa, že čoskoro niekto vymyslí názov i pre turistiku, ktorej cieľom je legálne nakupovať a užívať marihuanu. Máš nejaký tip? Kým na niečo prídeš. Mrkni na to, do ktorých krajín ľudia najčastejšie cestujú za marihuanou.

Kanada

canada

Nákup a užívanie marihuany je tu povolené len na liečebné účely. Takýto právny prístup k legalizácii tejto ľahkej drogy sa odôvodňuje najmä jej liečebným účinkom, ktoré má na mnohé ochorenia. Od roku 2017 však bude v platnosti nový zákon, ktorý povolí užívanie marihuany aj na rekreačné účely, a to aj zdravím ľuďom.

Portugalsko

portugal

Možno si to nevedel, ale v Portugalsku sú už viac ako desať rokov dekriminalizované všetky drogy, okrem marihuany napríklad aj kokaín, pervitín, alebo heroín. Nie, že by ich predaj nebol trestný, ale zákon nepostihuje ich užívateľov prísnymi sankciami. Skôr sa snažia prostredníctvom liečby závislosti konzumentom týchto drog pomôcť.

Španielsko

spain

Aj väčší brat Portugalska, Španielske kráľovstvo, zaujíma k marihuane liberálny postoj. Španielsko a hlavne Barcelona, je už desaťročia centrom európskeho biznisu s marihuanou. Napriek tomu, že jej voľný predaj je stále zakázaný, pestovanie pre vlastnú potrebu je povolené.

Island

island

Táto informácia ťa určite prekvapí. Vedel si, že až pätina populácie tohto malého ostrova na severe Európy sa otvorene priznáva k tomu, že marihuanu užíva pravidelne? Napriek tomu, že jej pestovanie a užívanie je zakázané, zákon ho postihuje len pomerne malou finančnou sankciou, a tak je jej užívanie populárne. Za popularitu vo veľkej miere vďačí vysokým cenám alkoholických nápojov.

Holandsko

holansko

K Holandsku toho príliš nie je treba písať. Coffe shop, magic cookies a marihuanová cigareta už dlhodobo túto krajiny charakterizujú. Napriek tomu netreba zabúdať, že i v Holandsku je predaj marihuany trestný a dopriať si ju možno len na vyhradených miestach.

Izrael

izrael

V Izraeli sa táto rastlina dlhodobo považuje za liek. Môže ju dokonca predpísať aj všeobecný lekár, ak uváži, že by pacientovi mohla poslúžiť efektívnejšie, než iné lieky, či lekárske postupy.

Severná Kórea

north corea

Áno, i táto krajina je malým “rajom” pre ľudí fajčiacich túto rastlinu. Jej pestovanie a užívanie nie je v tejto inak veľmi prísnej a diktátorskej krajine nijak regulované. Marihuana rastie voľne v prírode a úrady ju považujú za úplne bežnú rastlinu. Jej užívanie jej údajne populárne najmä v armáde.

Uruguaj

uruguaj

Ako prvá krajina na svete, práve Uruguaj, úplne legalizoval obchod s marihuanou. Cieľom tohto opatrenia bolo dostať marihuanu z čierneho trhu. Štát dokonca stanovil pevné ceny, za ktoré sa môže predávať a vyfúkol tak bujnejúcemu podsvetiu poriadny kšeft, čím odstrihol mafiu od poriadneho zdroja príjmov.

zdroj: interez.sk

Autor

Co-founder projektu zdolahore.sk, freelancer píšuci o všetkom zaujímavom a podnetnom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..