OFF
ON
Boxed
Trend na rok 2019: Inteligentné reproduktory a 5G sieť

Trend na rok 2019: Inteligentné reproduktory a 5G sieť

 Od čias magnetofónov sme sa posunuli míľovými krokmi vpred. Dnes púšťame hudbu kdekoľvek a kedykoľvek predovšetkým prostredníctvom smartfónov a bluetooth reproduktorov rôznych značiek. Vývoj ide neustále dopredu. Trendom roka 2019 by podľa správy spoločnosti Deloitte Technology Media & Telecommunications Predictions mali byť práve inteligentné reproduktory. 

Technologickým trendom roku 2019 budú inteligentné reproduktory. Tento segment dosiahne v roku 2019 hodnotu siedmich miliárd dolárov, čo je v prepočte zhruba 6,152 miliárd EUR. Vyplýva to z 18. vydania správy spoločnosti Deloitte Technology Media & Telecommunications Predictions. Segment inteligentných reproduktorov sa tak stane najrýchlejšie rastúcou kategóriou online zariadení. 

V uplynulom období je po inteligentných reproduktoroch enormný dopyt. Predpokladá sa, že v roku 2019 by sa ich malo predať až 164 miliónov kusov. Pritom cena za kus by sa mala pohybovať pri cene zhruba 43 dolárov (zhruba 37,70 EUR) za kus. Ak rozmýšľaš nad novým biznisom, možno by si sa mal uberať práve týmto smerom. Celkové výnosy by tento rok mali atakovať hranicu 4,3 miliardy dolárov pri predaji 98 miliónov jednotiek a v nasledujúcom roku by tak mali vzrásť až o 63%.

 

Každé odvetvie musí prekonávať určité prekážky. Nie je tomu inak ani v segmente inteligentných reproduktorov. Aby bol predpokladaný rast na rok 2019 dosiahnutý, je potrebné zlepšiť predovšetkým rozpoznávanie reči. Taktiež je nevyhnutné prísť s väčším počtom dostupných jazykov. Technológia sa tak stane dostupnou pre všetkých a na celom svete.


Rok 2019 bude prelomový aj v prostredí bezdrôtových sietí. Prinesie nám bezdrôtovú sieť 5. generácie, od ktorej sa očakáva rýchlejšie spojenie pre spotrebiteľov či podniky. Sieť 5G predstavuje v neposlednom rade aj výnosový potenciál pre telekomunikačné spoločnosti. V súčasnosti sieť testuje 72 mobilných operátorov, čo samozrejme stojí nemalé financie. Spoločnosť Deloitte predpovedá, že v roku 2019 spustí 5G sieť až 25 mobilných operátorov. V roku 2020 ich bude viac ako dvojnásobok. Existuje predpoklad, ktorý hovorí, že v roku 2019 sa predá vyše 1.000.000 5G zariadení. V nasledujúcom roku 15 až 20 miliónov.

 Pre TASR Michal Kopanič, ktorý je partnerom spoločnosti Deloitte:

“Bude trvať určitý čas, kým sa 5G zariadenia začnú využívať. Domnievame sa však, že rok 2019 bude v oblasti inteligentných bezdrôtových riešení prelomový. 5G sieť môže priniesť 100-násobný nárast kapacity a efektívnosti siete v porovnaní so 4G. To môže zmeniť budúcnosť konektivity na celom svete.” 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..