OFF
ON
Boxed
V 90. rokoch dobýval rebríčky a mal roztržku s Eminemom – Kto je rapper Marky Mark?

V 90. rokoch dobýval rebríčky a mal roztržku s Eminemom – Kto je rapper Marky Mark?

Machine Gun Kelly, Moby či Will Smith. Zoznam ľudí, s ktorými sa americký rappový fenomén Eminem dostal počas svojej bohatej kariéry do konfliktu, je skutočne pridlhý. Málokto však vie, že medzi Eminemovými nepriateľmi istý čas korunovala aj súčasná hollywoodska hviezda prvej veľkosti a zakladateľ už zaniknutej hip-hopovej skupiny Marky Mark and the Funky Bunch.

Nominácia na Oscara za vedľajšiu rolu v Scorseseho Skrytej Identite, ďalšia nominácia za hlavnú rolu v uznávanej biografickej snímke The Fighter, od roku 2010 hviezda na Hollywoodskom chodníku slávy. Z amerického herca Marka Wahlberga sa v priebehu dvoch dekád stal na trhu skutočný klenot. Nasvedčuje tomu jeho spolupráca s tými najlepšími režisérmi, ako Martin Scorsese, David O. Russell, Michael Bay či Ridley Scott. Tušili ste však, že na počiatku 90. rokov bol Wahlberg vo svete známy ešte ako rapper Marky Mark?

Marky Mark

Marky Mark – Mark Wahlberg

Presne tak! Než sa z Mark stal herec „áčkovej“ kategórie, venoval sa profesionálne rapu. Vo svojich trinástich rokoch spoločne s bratom Donniem, z ktorého sa neskôr vykľul značne menej úspešný herec (detektív Matthews zo série SAW), založili boy band New Kids on the Block. Mark v nej vydržal len niekoľko mesiacov, no už na prelome 80. a 90. rokov bol hlavnou hviezdou kapely Marky Mark and the Funky Bunch.

V lete 1991 Markyho „funky banda“ prerazila v Spojených štátoch s debutovým albumom Music for the People. Úspech albumu zapríčinili predovšetkým dva single, ktoré sa dostali do top desiatky, pričom pieseň Good Vibrations sa dostala na prvú priečku v rebríčku Billboard Hot 100 a ovládla trh aj v Dánsku, Švédsku a Švajčiarsku. Vypočujte si ju, určite ju poznáte aj vy.

Jeho konflikt s vychádzajúcou rappovou hviezdou Eminemom započal v roku 1999, kedy sa obaja stretli v show Carsona Dalyho na kanáli MTV. Eminem si neodpustil nevhodnú narážku na adresu Wahlbergovej, vtedy už bývalej kapely. V roku 2000 ho vo svojej piesni Drug Ballad z albumu Marshall Mathers LP dokonca označil slovami fuckin‘ faggot (preložte si sami). Wahlberg si tohto 15-násobného držiteľa Grammy vzal do úst v roku 2005 v rozhovore pre časopis Details, kde opisuje svoje náročné detstvo ako „nič podobné sračkám typu 8. míľa, kde si to rozdávajú skrz rap.“ Len pre pripomenutie, film 8. míľa je voľne inšpirovaný Eminemovým životom.

zdroj: giphy.com

Dnes už však medzi oboma aktérmi žiadne napätie nepanuje. V jednom z novších rozhovorov sa Mark Wahlberg na adresu Eminema dokonca vyjadril veľmi lichotivo: „Je to super chlap, veľmi talentovaný. Dlho som to nepriznával. Bol som hejter, pretože bol lepší rapper než ja.“

Foto: internet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..