OFF
ON
Boxed
Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca informácia celkom určite zaskočí. Americký inštitút Center for Disease Control len nedávno publikoval zaujímavú štatistiku, ktorá sa zaoberá počtom úmrtí na následky predávkovania sa jednotlivými drogami za rok 2015. Jej výsledky sú skutočne neočakávané.

V súčasnosti je už užívanie marihuany plne legálne v 23 štátoch USA. Odporcovia legalizácie marihuany, ktorých hlavným argumentom bola vždy jej predpokladaná škodlivosť pre ľudský organizmus, určite očakávali, že jej zlegalizovanie sa odrazí i na zdravotnom stave Američanov a stúpne počet úmrtí v dôsledku jej užívania. Opak je však pravdou!

Americký inštitút Center for Disease Control, ktorý každoročne zaznamenáva a skúma počet úmrtí na predávkovanie sa jednotlivými drogami zistil, že v skutočnosti sa počet úmrtí v roku 2015 oproti predošlému roku vôbec nezmenil a je opäť rovný nule.

Oproti minulým rokom sa však štatistiky výrazne zhoršili vo vzťahu k alkoholu či k iným drogám (do úvahy sa brali ako legálne, tak i ilegálne drogy). Ide dokonca o historicky najhoršiu štatistiku od začiatku meraní. Až 17.645 ľudí v Spojených štátoch zomrelo na predávkovanie sa drogami ako kokaín či heroín. Zvlášť hrozivo pôsobí tiež informácia, že presne 25.760 ľudí zabili legálne lieky na predpis!

Asi nikoho neprekvapí, že najviac životov má na svedomí stále alkohol, ktorý kraľuje rebríčku s číslom 30.700 úmrtí, a to pritom do štatistiky neboli započítané úmrtia, ktoré spôsobil alkohol za volantom. To by výsledný počet vystrelilo až o približne 250%.

Je nutné povedať, že za takýto nepomer v počte úmrtí v mikrosúboji alkohol vs. marihuana je výsledkom faktu, že smrť na otravu alkoholom môže spôsobiť už požitie desaťnásobku bežnej dávky alkoholu v priebehu 5 až 10 minút, kým fajčenie marihuany potrebuje na podobný účinok až tisícnásobok bežnej dávky.

Celkom zaujímavé zistenie, čo povieš? Zdá sa preto, že vo večnej debate medzi odporcami a zástancami legalizácie tejto ľahkej drogy začínajú mať podporovatelia jej zavedenia navrch. Nedávno sme ťa dokonca informovali o tom, že americká vláda verejne priznala, že užívanie marihuany navyše pomáha zabíjať rakovinové bunky (bližšie pozri TU). Napriek tomu však v nastávajúcich prezidentských voľbách v USA v roku 2016 mal v predvolebnom programe zavedenie jej legalizácie len jediný kandidát – senátor Bernie Sanders.

Aký by mal byť "status" marihuany?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Autor

Co-founder projektu zdolahore.sk, freelancer píšuci o všetkom zaujímavom a podnetnom.

5 comments

 • ringr@azet.sk'

  marihuana je nebezpečná, práve preto že sa na nu rýchlo neumiera. na trávu sa umiera pomaly a zasahuje viac ludí. pretože človek nič nerobí dlhé roky, stráca plno času a je mimo diania. nepoznám jedneho huliča, ktorý by niečo dokázal. nieje to ani možné, húlenia nejde dokopy s prácou. to je zakerné na marihuane že stratíte cenný čas života. druhá vec je kriminalizovat to uz skor nech je dovolene mat prá rastlín, kedze na tom potom zarabaju kdeake mafie. pozrite sa na krajiny kde sa fajci trava vsetko zaostalé. aj ked ano obsahuje tráca latky podobne na depresiu ale zial tam viac vyhravaju negativa ktoré su ale nenapadne..clovek nema zaujem je mimo, nevie mat bez trvy sex, nevie bez nej ziť, je mimo reality.

  Reply
  • Prosim ta prve si zisti ako funguje marihuana v mozgu … a čo tu píšeš sú len totálne sračky s ktorími infikuješ dalších čo si prečítajú tento tvoj premyslený komentár na túto tému a oni budu rozširovať tieto tvoje sračky . Aspon si premysli čo napíšeš zisti si o tom dačo a potom môžeš niečo písať .

   Reply
 • ringr@azet.sk'

  veľa zožere, trava ovlada nizsie pudy, je potom ovladatelný ale chapem bolest je vacsia. niejeden clovek na trave nedokoncil skolu a to ze huli pár idiotkov co rapuju a pritom aj šušlú to je nič, kedze to co vyprodukovali neprezije pár rokov, nema to hodnotu. takze ma to dve strany a skor som za dekriminalizaciu marihuany, ale nie za povazovanie marihuany psychiatrickeho lieku ze je pre kazdeho a ze je to v pohode. lebo nieje. clovek ostava na jednom mieste.

  Reply
 • debilko trava je pre niekoho jedine sprijemnenie tohto hnusneho a choreho sveta a jedine na tvoj mozocek ma negativny ucinok,suhlasim ze nieje pre kazdeho alesam by si si mal vybrat

  Reply
 • Pingback: OFICIALNA ŠTATISTIKA, KOĽKO ĽUDÍ TENTO ROK ZABILA MARIHUANA | Legalizuj.to

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..