OFF
ON
Boxed
Výzva #10YearChallenge sa zmenila na bitie na poplach klimatických zmien

Výzva #10YearChallenge sa zmenila na bitie na poplach klimatických zmien

Sociálne siete v uplynulých dňoch zachvátila nová výzva. Výzva #10YearChallenge spočíva v tom, že ľudia na sociálnych sieťach zdieľajú desať rokov staré fotky, ktoré porovnávajú so súčasnými. S výzvou sa však stalo niečo netypické. Premenila sa v kampaň o globálnych problémoch.

Ako píše BBC: „Ak ste v posledných dňoch boli na internete, určite ste zaregistrovali nový výzvu s hashtagom #10YearChallenge.“  

Podstatou tejto výzvy sú fotky ľudí spred 10 rokov a teraz. Tie však úspech nezaznamenali. Na druhej strane obrovský úspech žnú fotky, ktoré upozorňujú na klimatické zmeny a globálne problémy.

Jeden z prvých sa do tejto „vylepšenej“ výzvy zapojil nemecký futbalový reprezentant s tureckými koreňmi Mesut Özil. Prostredníctvom sociálnej siete Twitter zdieľal fotku ľadovca z roku 2008 a následne z roku 2018.

BBC však ďalej uvádza, že prvá fotografia mala byť zhotovená v roku 2016.

“Na základe tejto fotografie je vidieť, že vedľa globálneho otepľovania a zvyšovania vodnej hladiny je topenie ľadovcov jedným z najväčších problémov, ktorým ako spoločnosť čelíme.”

Do výzvy sa zapojili aj ďalší ľudia, ktorým životné prostredie nie je ľahostajné. Na sociálnych sieťach sa objavil ďalší príspevok, ktorý okrem klimatických zmien upozorňuje aj na vysokú spotrebu plastov, ktoré sa v prírode rozkladajú pridlho.

“V roku 2018 sa svet prebudil a začal vedľa klimatických zmien riešiť aj problémy s plastmi,” píše BBC.

Výzva priniesla aj iné fotky. Ľudia zdieľajú miesta, ktoré zasiahla vojna. Miesta, kde sa odohrávajú medzinárodné konflikty.  

OSN uvádza, že najviac vojnových konfliktov v súčasnosti prebieha na Blízkom východe. Podľa OSN sa s protestami začalo koncom roka 2010 v Tunisku. Nasledovali zvrhnutia vodcov v niekoľkých štátoch a viedli k vojnám v Líbyi, Sýrii a Jemene.

Ako uviedla britská BBC: „V Sýrii, kde pôvodné politické protesty prerástli v dlhotrvajúcu občiansku vojnu, do ktorej zasahujú cudzie štáty, ekonomická strata od roku 2011 dosiahla 259 miliárd dolárov.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..