OFF
ON
Boxed
Zdeno CÍGER bude s najväčšou pravdepodobnosťou novým trénerom reprezentácie

Zdeno CÍGER bude s najväčšou pravdepodobnosťou novým trénerom reprezentácie

Už dnes budeme s definitívnou platnosťou poznať meno nového kormidelníka slovenskej hokejovej reprezentácie ako aj meno jej generálneho manažéra.  Na svojom zasadnutí v hoteli Kontakt v Starej Lesnej o tom rozhodne Výkonný výbor SZĽH v zložení Dušan Mráz, Lukáš Machala, Róbert Ľupták, Róbert Švehla, Tibor Turan a Martin Kohút. Právo hlasovať má aj prezident SZĽH Igor Nemeček.

Novozložený výkonný výbor musí vyberať šéftrénera A-tímu a generálneho manažéra po nedávnom odchode Otta Sýkoru z manažérskeho a Vladimíra Vůjteka z trénerského postu. Tí sa rozlúčili s reprezentáciou po nevydarenom šampionáte v Českej republike. Napriek vyhláseniam o ukončení trénerskej kariéry, sa Vladimír Vůjtek  nakoniec upísal českej reprezentačnej lavičke, ktorú povedie v najbližšej sezóne.

Krátko po tom, čo sa uvoľnila funkcia hlavného trénera, uvažovala odborná verejnosť o viacerých možných kandidátoch. Rozhodne však vyhlasovali, že tentokrát by sme mali „loviť“ v našich vodách. Do úvahy pripadali najmä mená ako Ernest Bokroš, Zdeno Cíger, či Róbert Švehla.

Podľa všetkého sa však zdá, že úspešný tréner „dvadsiatky“ Ernest Bokroš nakoniec kartami v hlasovaní príliš nezamieša. Informácie z vedenia zväzu totiž nasvedčujú tomu, že zväz by len nerád zasahoval do jeho koncepčnej práce s juniormi. V hre tak zostávajú dvaja bývalí úspešní slovenskí reprezentanti. Obaja sa už nechali počuť, že by ponuku viesť národný tím rozhodne neodmietli. Avšak posledné vyjadrenia prezidenta Igora Nemečka a zákulisné informácie z prostredia zväzu skôr favorizujú Zdena Cígera, ktorý je tak pred utorňajšou voľbou rozhodne najhorúcejším kandidátom.

Iná situácia je na poste generálneho manažéra. Napriek tomu, že Igor Nemeček by na tejto pozícii videl najradšej legendu slovenského hokeja Miroslava Šatana, ktorý má pre výkon tejto funkcie podľa neho najlepšie predpoklady, sám Miroslav Šatan túto ponuku rázne odmietol. “Pri tejto situácii a pod týmto vedením sa generálnym manažérom našej reprezentácie nestanem,” vyhlásil pre pondelkové vydanie denníka Šport bývalý kapitán.

Autor

Co-founder projektu zdolahore.sk, freelancer píšuci o všetkom zaujímavom a podnetnom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..