OFF
ON
Boxed
3 najdôležitejšie otázky podnikateľa pred kľúčovým rozhodnutím

3 najdôležitejšie otázky podnikateľa pred kľúčovým rozhodnutím

Ak aj náhodou nie ste podnikateľ, nezavrhnite tento článok tak rýchlo. Tieto tri otázky totiž môžete transformovať aj do podoby, ak chcete s podnikaním začať. No k meritu veci. Podnikateľ robí rozhodnutia každý deň, koniec koncov, je to aj súčasť bežného života. Niekedy sa však môžete dostať na križovatku a čeliť rozhodovaniu, ktoré môže znamenať krok vpred, krok vzad, úspech alebo pád.

Existujú určité techniky, ktoré môžu robiť rozhodovanie vo vašom života ľahšie. Nemožno ich však aplikovať na všetky podnikateľské či životné rozhodnutia. Ak čelíte závažným otázkam, nepomôže vám nič iné ako cenné rady. Ak vám nemá kto poradiť, čo s tým? Možno to bude znieť paradoxne, no pýtajte sa samých seba. Odpoveďou na kľúčové rozhodnutia môžu byť práve otázky…A aké sú 3 najdôležitejšie otázky podnikateľa pred zásadným rozhodnutím?

Prečítajte si aj: Pracovný pohovor: 7 vecí, ktoré NErobiť

Kam týmto rozhodnutím smerujem?

Môžete si stanoviť množstvo cieľov či už krátkodobých alebo dlhodobých. Aby ste ich dosahovali, musíte konať a deň čo deň, neustále, robiť rozhodnutia, ktoré vás k dosiahnutiu týchto cieľov privedú. Táto cesta, ale nebýva jednoduchá, často je plná sklamaní a bolesti, no ale ak viete, kam smerujete, môže byť tá drsná cesta naplnená úspechom a uznaním. Preto sa pýtajte samých seba, čo daným rozhodnutím chcete dosiahnuť, kam smerujete?

Robím toto rozhodnutie zo strachu alebo z viery?

To najdôležitejšie! Svojmu rozhodnutiu musíte veriť. Ak robíte rozhodnutie so strachom, je markantne vyššia šanca, že sa rozhodnete nesprávne. Zároveň pri podnikateľských rozhodnutiach platí, že ak sa rozhodujete so strachom v hlave, limitujete sa, nemáte dôveru v seba a svoje rozhodnutia. Tým pádom sú vaše kognitívne, poznávacie schopnosti mimo kontroly. Namiesto sústredenia sa tak dopracujete k iracionálnemu rozhodnutiu bez skutočnej viery v úspech. Náhoda je blbec, no rozhodne nečaká na každého. Ak nahradíte strach vierou, pokoj a sústredenosť vám pomôže urobiť to správne rozhodnutie. Ako by jeden z verejných funkcionárov povedal: „Rozhodujte sa s chladom v hlave.“

Kým sa musím stať, aby som k rozhodnutiu dospel?

Možno znie táto otázka mierne „platónsky“, no vedzte, že to tak nie je. Podnikateľ či biznismen čelí mnohým rizikám, ktoré vytvárajú bremeno. Kým sa musíte v skutočnosti stať, aby ste dokázali urobiť správne rozhodnutie a stáť si za ním? Odpoveď je vo vašej hlave a srdci. Táto synergia sa mýli iba málokedy, preto jej verte. Samozrejme, rozdiel medzi úspešným podnikateľom a podnikateľom je práve v správnych rozhodnutiach. Kto dokáže nastaviť svoju myseľ a srdce tak, aby veril v správne rozhodnutia, zvážil riziká a aj jeho benefity – stáva sa tým, kto dokáže ku kľúčovému rozhodnutiu dospieť.

Toto však nie je otázka, na ktorú dokáže odpovedať každý úspešne, pretože tým, kým skutočne ste – tým vás robia práve rozhodnutia a môže trvať roky, kým pochopíte, že v biznise ja každé rozhodnutie kľúčovým. A preto je potrebné aj k banálnym rozhodnutiam pristupovať zodpovedne. Tieto 3 najdôležitejšie otázky vám môžu pomôcť, naučiť vás, no v neposlednom rade vám dajú dôvod zamyslieť sa.

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále sa posúvať vpred a pracovať na sebe. Študovaný žurnalista, fanúšik činiek, milovník hôr, kvalitného jedla a zmysluplných konverzácií aj s dávkou humoru. Spracúva články na rôzne témy od marketingu, PR, zaujímavostí, motivácie, inšpirácie, ale aj z oblastí financií či realizuje zaujímavé rozhovory. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..