OFF
ON
Boxed
5 fráz, ktoré od bohatých nikdy nebudeš počuť

5 fráz, ktoré od bohatých nikdy nebudeš počuť

V dnešnom materiálom svete chce byť každý človek bohatý. Málo kto je však ochotný vstať a pre to niečo urobiť. Je však dôležité robiť každý deň malé kroky, ktoré ťa privedú do veľkého cieľa. Jedným z týchto krokov je osvojenie si zvykov, ktoré praktizujú úspešní ľudia. Podstatné sú aj činnosti, ktorým by sme sa mali – ak sa chceme stať úspešnými – rozhodne vyhýbať. V tomto článku ti prinášame frázy, ktoré bohatí a úspešní ľudia rozhodne nepoužívajú.

 

  1. Nikdy nebudem bohatý

Tri slová, ktoré zabetónujú cestu k úspechu. Jednu z najdôležitejších vecí, ktoré musíš na ceste za dosiahnutím úspechu mať, je správne nastavená myseľ. Ak správne nastavená myseľ absentuje, ďaleko to nedotiahneš. Spýtaj sa seba: Prečo by som práve ja nemohol byť bohatým? To, že tvoji rodičia neboli bohatí neznamená, že ty bohatým nemôžeš byť a nikdy nebudeš.

 

  1. Bohatí ľudia sú zlí a bohatnú na úkor ostatných

Ďalšia fráza, s ktorou sa bohatý človek nestotožní. Chceš pomôcť ostatným? Si dobrý človek? Pravdepodobne si si odpovedal áno. A teraz ďalšia otázka, myslíš že pomôžeš ostatným, keď budeš chudobný, alebo je to skôr naopak? Množstvo bohatých ľudí podporuje charity, zakladá nadácie či vytvára pracovné miesta. Na svete je dostatok zdrojov a možností, aby každý bol a mohol byť bohatý.

 

 

  1. Peniaze sú príčinou všetkého zla

Názor, že peniaze sú za všetkým zlým, čo sa vo svete deje, nie je na mieste. Peniaze nie sú dobré, ani zlé. Sú len prostriedkom v našich rukách. Ako s nimi naložíme je už na triku každého jednotlivca, ktorý nimi disponuje.

 

  1. Naháňanie sa za peniazmi ma privedie k infarktu

Opäť fráza, ktorá nekorešponduje s realitou. Áno môže. Avšak nemusí. Celé je to o tvojom postoji. Bohatí ľudia nepracujú pre peniaze. Peniaze pracujú pre nich. Pokým pre teba nebudú peniaze zarábať aj v čase, keď spíš, upracuješ sa k smrti. To však nemusíš. Táto problematika úzko súvisí s finančnou gramotnosťou, ktorú v škole bohužiaľ nevyučujú. Na trhu existuje množstvo nástrojov a príležitostí, ktoré umožnia tvojim peniazom, aby pracovali za teba.

 

  1. Bohatí ľudia nie sú šťastní

Od mala sme počúvali o tom, ako peniaze kazia charakter. Pozostatky bývalého režimu, ktoré vykresľovali podnikateľov a bohatých ľudí v zlom svetle, sú stále prítomné. „Radšej budem zdravý a šťastný, ako by som mal byť bohatý.“  Prečo by si nemohol byť zdravý, šťastný a zároveň bohatý?

www.kryptotrejder.sk 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..