OFF
ON
Boxed
5 krokov úspešného dňa podľa Tima Ferrissa

5 krokov úspešného dňa podľa Tima Ferrissa

Pre mnohých známa osobnosť, iní ho však predovšetkým na Slovensku nepoznajú. Tim Ferriss patrí medzi nainovatívnejších biznismenov podľa magazínu Fast Company a taktiež do Zoznamu mien, ktoré jednoducho musíte poznať podľa časopisu Forbes. Je to jeden z najaktívnejších podnikateľov súčasnosti. Preslávil sa aj vďaka svojej internetovej relácii The Tim Ferriss Show, ktorú si do dnešného dňa pozrelo viac ako 100 miliónov ľudí. Ale dosť už egotrippin´u. Pozrime sa spoločne na 5 ranných rituálov, vďaka ktorým Tim vyhráva nad každým dňom.

  1. Ustlanie postele

V roku 2011 stretol Tim na jednom podujatí v Toronte bývalého mnícha Dandapaniho. V tom čase viedol Tim veľmi chaotický život. Mních mu poradil, aby si začal ráno ustielať posteľ, do jeho života príde poriadok. Získa si tak pevnú pôdu pod nohami. Tak aj bolo.

„Ak je pre vás mních s tromi bodkami na čele príliš silná káva, moja prvá rada znie: otvor myseľ, ty ignorant!“ T. Ferriss

  1. Meditácia

Tim patrí medzi obrovských priaznivcov meditácie. Sám si život bez meditácie už nevie predstaviť. Mnoho úspešných ľudí po celom svete je na tom rovnako. Každé ráno medituje. Odporúča to aj iným. Hoci len 5 minút meditácie vie človeka naladiť na celý deň.

  1. 5 až 10 opakovaní ľubovoľného cviku

V zdravom tele, zdravý duch. Kým sa ty prevaľuješ v posteli respektíve ešte hlboko spíš, úspešní ľudia cvičia. Ranné cvičenie, ktoré tu spomíname však nie je skutočný tréning. Slúži len na rozcvičenie sa a prebratie organizmu k životu. Skús sa svojmu telu venovať hoci len 30 sekúnd každé ráno. Sám uznáš, že ti to spraví ihneď lepšiu náladu. Či si vyberieš kľuky, či drepy, či niečo iné, nechávame na teba.

  1. Ranný čaj

Tim Ferriss pije každé ráno tzv. titánový čas. Pomenovanie bolo prvotne len zo žartu, avšak názov sa ujal. Tim odporúča sypaný čaj, ktorý má najradšej v sklenenom čajníku značky Rishi. Vyber si čaj podľa chuti, Tim preferuje čierne a zelené čaje, vhodné na myslenie a spaľovanie tuku.

  1. Pár slov na ráno, ktoré si zapíšeš

Tim hovorí o ranných stránkach alebo päťminútovom denníku. A nemyslí tým „tínedžerské výlevy“.  Ranné stránky používa v situáciách, kedy sa nevie pohnúť z miesta či vyriešiť akýsi problém. Druhú zase v prípade, ak ide o určovanie priorít a vyjadrovanie vďačnosti. 5 minút venuje denníku ráno a 5 minút večer.

V jeho denníku to vyzerá takto:

Ráno

  • Som vďačný za 1…………….. 2…………………… ……………………..
  • Čo by z dneška urobilo skvelý deň? 1…………….. 2…………………… ……………………..
  • Afirmácie na dnes. Som … 1…………….. 2…………………… ……………………..

Večer

3 skvelé veci, ktoré sa dnes stali 1…………….. 2……………………    3………………………

Ako by sa dal dnešok zlepšiť? 1…………….. 2……………………    3………………………

Na záver Tim dodáva, že väčšinou sa mu nepodarí vykonať všetkých 5 činností. Pokojne však stačia tri z piatich. Ako sa hovorí – za skúšku nič nedáš. Avšak, ako sme písali aj v minulom článku, úspešní ľudia majú určité zvyky, ktoré z nich robia úspešných. Práve toto je jeden z nich.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..