OFF
ON
Boxed
7 vecí, ktoré si o Arnoldovi Schwarzeneggrovi pravdepodobne nevedel

7 vecí, ktoré si o Arnoldovi Schwarzeneggrovi pravdepodobne nevedel

Meno, ktoré azda nikomu nemusíme bližšie predstavovať. Arnold Schwarzenegger je nie len úspešným kulturistom, ale dokázal preraziť aj vo filmovom priemysle. Čo sa o ňom však hovorí menej je to, že zbohatol kúpou a predajom nehnuteľností ešte predtým, než sa objavil na filmových plátnach. Pozrime sa na ďalších 7 vecí, o ktorých si v súvislosti s Arnym pravdepodobne nevedel.

1. Arnold Schwarzenegger sa narodil v Rakúsku v roku 1947. Jeho rodiskom je malé mestečko Thal. Ešte predtým, než dovŕšil 20. narodeniny, dobyl svet kulturistiky. Stal sa najmladším víťazom titulu Mr. Universe, a to v svojich 19. rokoch.

2. Jeho život sa zmenil po tom, ako v roku 1968 emigroval do Ameriky. Vyhral ešte päť titulov Mr. Universe a sedem titulov Mr. Olympia. Po týchto triumfoch sa rozhodol so súťažnou kulturistikou seknúť a naplno sa venovať herectvu v bájnom Hollywoode. Jeho debut odohral pod pseudonymom Arnold Strong. Prerazil predovšetkým v roku 1982 filmom s názvom Barbar Conan. Jeho filmy do dnešného dňa zarobili viac ako 3 miliardy dolárov.

3. Od roku 2003 zasvätil svoj život službám verejnosti. Presnejšie obyvateľom americkej Kalifornii, kde sa stal v poradí 38. guvernérom štátu. Zameral sa na predovšetkým na oblasť obnoviteľnej energie a boju proti klimatickým zmenám (predovšetkým zákonom s názvom Global Warming Solutions Act). Nemožno opomenúť Arnyho ako guvernéra, ktorý ako prvý po desiatkach rokov investoval do prestavby dôležitej kalifornskej infraštruktúry – a to prostredníctvom svojho strategického plánu rastu – Strategic Growth Plan.

4. Arnold je vášnivým hráčom šachu. Šach hráva každý deň, strieda protihráčov a eviduje si ročné skóre. Jedným z jeho obľúbených dokumentov je Brooklyn Castle, ktorý sa zaoberá opisom hratia šachu v mestských školách.

5. V roku 1971 si so svojím najlepším priateľom talianskym silovým trojborárom, boxerom a kulturistom žijúcim v Nemecku – Francom Colombom – založil murársku dielňu. V tom čase bolo všetko európske exotické a považované za „lepšie“. V novinách L.A.Times si uverejnili inzerát o „európskych expertoch na murárske práce a mramor. Stavba komínov a kozubov v európskom štýle.“

6. Arnold vo svete kulturistiky a tesne pred súťažami používal – nazvime to – psychologické triky na súperov. Tesne pred súťažou sa spýtal súpera napríklad: „Zranil si si koleno alebo niečo podobné? – Nie, prečo? – No lebo máš akési chudšie stehná, myslel som, že nemôžeš robiť drepy či zakopávanie.“ Podľa jeho slov už následne iba 2 hodiny pozoroval, ako sa súper pretŕča pred zrkadlom a sleduje si formu svojich dolných končatín.

7. Najviac peňazí Arnoldovi zarobil (a dodnes zarába) film Dvojčatá, kde si zahral po boku Dannyho DeVita. Keďže si dovtedy nikto nevedel predstaviť Arnolda Schwarzeneggra – teda horu svalov – ako hrá v komédii, rozhodol sa Arnold nepýtať si za film žiaden honorár. Spolu s režisérom sa dohodli, že ako odmena bude „len“ podiel na zisku, ktorý film vyprodukuje. Nič lepšie sa Arnoldovi nemohlo prihodiť. Film zožal obrovský úspech. Dodnes Arnold na tomto filme zarába.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..