OFF
ON
Boxed
7 praktických rád ako zostať vo forme počas Vianoc!

7 praktických rád ako zostať vo forme počas Vianoc!

Vianočné sviatky sú neodmysliteľne späté s hojnosťou nielen pod vianočný stromčekom, ale aj na hojnosťou jedla a pitia. Rodina a priatelia si spolu užívajú vianočné hody – poväčšine na nezdravých jedlách. Koláče, sladkosti, rezne a šaláty sú hrozbou pre každého, kto si bez týchto dobrôt nevie predstaviť Vianoce.

Počas sviatkov veľa ľudí nielenže zabudne na svoje diéty a svoj životný štýl, ale taktiež aj priberie zopár neželaných kilogramov. Štatisticky je december najkritickejší mesiac a človek ma tendenciu za toto obdobie pribrať viac, ako po zvyšok roka. Dôvodom je prejedanie sa a nedostatok pohybu. Treba mať na pamäti, že obdobie Vianoc by nemalo byť využívané ako výhovorka porušenia svojich zásad a pravidiel. Môžeme si Vianoce užiť a zároveň zostať fit bez zbytočných extra  kilogramov a výčitiek svedomia. 

7 praktických tipov, ktoré pomôžu: 

1: NIKDY nevynechávať jedlá počas dňa

Už sme veľkí a zlaté prasiatko nepotrebujeme vidieť :), toto je najväčšia a najčastejšia chyba. Vynechávaním jedla počas dňa, za účelom aby sme nepribrali bude viesť ku kontraproduktívnym výsledkom. Ľudia majú tendenciu nejesť nič, alebo len minimum, pretože sa šetria na to “špeciálne” jedlo, na ktoré sa tak veľmi tešia. Zvyšujú tým šancu, že pri tejto udalosti sa prejedia, a siahnu po ešte nezdravejších možnostiach, nehovoriac o vnútornom hlase, ktorý vám bude šepkať “daj si ešte koláčik, však si celý deň nič nejedol, zaslúžiš si ho”môže to viesť až  k dvojnásobku prijatej energie, ako by tomu bolo za normálnych okolností a ďalšie dni sa krutá realita ukáže na váhe, kde budete len nechápavo krútiť hlavou.

christmas-cookies-553457_960_720

2.  Pred návštevou rodiny alebo priateľov, si doprajte doma zdravé jedlo, ktoré vás zasýti.
Logicky tak odoláte pokušeniu, keďže každý ku komu prídete, Vás bude núkať zákuskami a bude mať väčšiu šancu odolať. Pokiaľ nebudete pociťovať hlad a budete sa cítiť “plní”, nebude Vás lákať dať si nejakú tú dobrotu.

3. Snažiť sa vyhýbať sladkým vodám a alkoholu.

Pre niekoho toto môže byť ťažkým orieškom, ale berte to z tej druhej stránky, radšej si doprajte o jednu porciu vášho obľúbeného jedla, ako 2 litre nezdravého džúsu nehovoriac ešte o negatívnych účinkoch alkoholu.

vodka-461890_960_720

4.  Nevynechávať tréningy, pohyb.

Voľno a obdobie Vianoc by nemalo byť výhovorkou prečo necvičiť .

5. Nevynechávať silové tréningy!

Vždy je potrebné vykonávať silové tréningy, aby sme nestratili svalovú hmotu, na ktorú sme tak ťažko dreli. Identický počet kalórii spálite aj dvíhaním váh a získate tak aj šancu, vzhľadom na vyšší príjem bielkovín, nabrať nejaké to extra svalstvo naviac – namiesto tuku.

6. Jesť častejšie, viackrát počas dňa.
Ako som spomínal v prvom bode, jesť pravidelne každé 2-3 hodiny vyvážené jedlá, bohaté na bielkoviny a zdravé tuky. Počas tohto obdobia odporúčam vyhýbať sa jedlám s vyšším počtom sacharidov (tak isto to nepreháňať s ovocím).

7. Každé chutné jedlo sa dá nahradiť. Namiesto vyprážaného rezňa so zemiakovým šalátom si doprajte chutného lososa s ryžou a zeleninou. Pripravte si jedlo, ktoré bežne nejedávate počas celého roka. Bude pre vás výnimočné, ale zároveň zdravé.

appetizer-2802_1280

Autor

info3@zdolahore.sk'
Som kreatívna freelancerka s mnohými podnetnými nápadmi, som svieži vánok našej redakcie, som plná entuziazmu a nadšenia z tohto posr*** sveta :D. Som jednou zo spoluzakladateľov najlepšieho lifestyle webmagazínu ever. Píšem o všetkom aktuálnom najmä o nových trendoch, móde, úspešných ľuďoch, zaujímavých a podnetných umelcoch, o inšpirácií navôkol nás, o tej najpopulárnejšej hudbe a o všetkých super skvelých raperoch na slovenskej (a nie len) rapovej scéne. Checkuj tiež fb stránku Toto je móda a daj like. dik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..