Americký ostreľovač – to dieťa je „fejk“!
Príbeh dnes už zosnulého ostreľovača amerického námorníctva Chrisa Kylea si po odchode Stevena Spielberga z režisérskeho kresla vzal pod svoju taktovku nemenej legendárny a schopný tvorca Clint Eastwood. Autor ukážkových drám vyprodukoval solídnu biografiu, ktorá sa môže pýšiť 6 nomináciami na Oscara. Jednu z nominácií si uchmatol aj predstaviteľ hlavnej roly Bradley Cooper. Jeho majstrovské herectvo možno oceniť predovšetkým v scéne s malým dieťaťom.
Akadémia veľmi zaváhala, keď Cooperovi zlatú sošku neudelila. No povedzte, vy by ste dokázali tak presvedčivo zahrať vypätú emotívnu scénu, keby ste v rukách namiesto dieťaťa držali obyčajnú bábiku?
Game of Thrones – neskočíme na kávu?
Táto veta zrejme odznela z úst Jona Snowa krátko po víťaznej bitke o Winterfell, kedy „badass“ Arya Stark ukončila pôsobenie Vlada Furdíka v seriáli. Ako inak možno vysvetliť Starbucks pohár, ktorý sa znenazdajky objavil na stole pred Daenerys počas osláv veľkolepého triumfu? Nuž, štáb si túto donebavolajúcu chybu neustrážil a počas strihu sa tvorcovia zrejme príliš spoliehali na pôvab Emilie Clarke, ktorá všetky pohľady blúdiace po obrazovke mala strhnúť na seba.
Nestalo sa tak a televízia HBO odvysielala epizódu aj s týmto defektom, čo pozornejším divákom neuniklo. Akoby 8. séria tohto skvostu aj bez Starbucks pohárov nestála za hov*o.
Pulp Fiction – mizerná fixka
Rok 1994 bol rokom filmov s veľkým F! Vykúpenie z väznice Shawshank, Forrest Gump a v neposlednom rade Pulp Fiction, ktoré zo dňa na deň spravilo z Quentina Tarantina najcennejší hollywoodsky tovar. Avšak ani „magor z videopožičovne“ nie je neomylný a do finálneho strihu tohto veľdiela sa dostala aj malá chybička. V napínavej scéne, v ktorej John Travolta zachraňuje predávkovanú Umu Thurman si všimnite jeden detail.
Travolta musí Thurmanovej vraziť do srdca adrenalínovú injekciu. Netuší však, kde presne sa srdce nachádza, a tak na jej hruď podľa inštrukcií nakreslí veľkú červenú bodku. Po bolestivom vpichu však po červenej fixke nie je ani stopy.
Votrelec – Kaneov miznúci odev
Prvý Votrelec britského filmového velikána Ridleyho Scotta sa dodnes považuje za jeden z najlepších sci-fi hororov a s pokračovaním z dielne Jamesa Camerona bojuje o prvenstvo, čo sa týka kvality jednotlivých filmov série. Ako v prípade Gladiátora ani vo Votrelcovi sa Scott nevyhol zbytočným, nelogickým lapsusom. Jedným z nich je aj napadnutie člena posádky tzv. facehuggerom.

Facehugger doslova objíme tvár obete a do tela nakladie plod, z ktorého sa vyvinie dokonalý xenomorph. Kane v podaní Johna Hurta je napadnutý facehuggerom v kompletnom skafandri, na operačke v ďalšej scéne však všetky komponenty odevu na Kaneovi chýbajú.
Na sever severozápadnou dráhou – malý veštec?
Azda najvtipnejšia chyba z dnešného výberu. A kto sa jej to dopustil? Samotný majster napätia Alfred Hitchcock! Na sever severozápadnou dráhou sa popri Psychu, Okne do dvora či Vertigu radí k tomu najlepšiemu z „Hitchovej“ tvorby. Príbeh krivo obvineného muža na úteku Americký filmový inštitút umiestnil na 7. priečku v mysterióznom žánri. Ani takýto kult sa však nevyhol vskutku bizarnému „prestrelku“.
Všimnite si malého chlapca v pozadí. Ten zrejme tušil, že tá krásna blondína čoskoro vytiahne pištoľ a vystrelí, a tak si pre istotu zapchal uši.