OFF
ON
Boxed
Ako využiť letné prázdniny efektívne ?

Ako využiť letné prázdniny efektívne ?

Vyjdite von a obráťte svoju tvár k oblohe. Cítite to?

Áno, to je presne ten pocit blížiaceho sa tepla. Zimná depresia pomaly ustáva a pomaly prichádza ten pozitivizmus, ktorý čerpáme z aktuálneho počasia. Slnečné lúče nám automaticky pripomínajú leto, teplo, more, dovolenku, pohodu či skvelú náladu. Pracovne, či štúdiom vyťažení môžu poznamenať, že o posledných troch veciach radšej pomlčia, ale existuje jeden spôsob, ako nájsť vo všetkom spoločného menovateľa.

Takto pred rokom som sa snažila vyriešiť podobný rébus. Ako spojiť povinnosti, zábavu a šarm leta. Dostala som ponuku študovať jazykový pobyt na Malte. Stalo sa z toho jedno z mojich najlepších životných rozhodnutí a presne to splnilo spomínanú túžbu.

Keďže sa to leto nezadržateľne blíži, agentúry, ponúkajúce pobyty v zahraničí, sa tešia rovnako ako záujemcovia. Sama viem, že zvoliť si správnu agentúru, ktorá splní všetky moje vízie, je naozaj zložité, pretože trh nie je až tak preplnený a väčšina ponúka to isté.

Kvalitné vyučovanie, príjemné bývanie, správna rodina, vhodný servis a v neposlednom rade tá vysnívaná destinácia. Nebudeme si klamať, väčšina z nás rieši aj otázku financií. Tieto požiadavky sú  prirodzené a nevyhnutné. Ja som skôr siahla po informáciách na facebooku a instagrame a v nových agentúrach. Nie sú na trhu síce 20 rokov, ale často majú mladý management a mnohokrát majú väčšie skúsenosti s destináciami a všetky ich aj osobne prešli. Pre mňa je číslom jeden Fromglobe. 

Okrem milých, ochotných a pozitívnych človiečikov sa dostanete ku konkrétnym informáciám o takomto pobyte hneď na začiatku a naozaj majú čo ponúknuť.

Exkluzívne univerzity v Británii s päťstoročnou históriou, päť celodenných výletov za týždeň a to ešte aj vlastným autobusom a čo je pre niektorých najpodstatnejšie – úžasné ubytovanie. Každý je iný a aj nároky na komfort sú iné. Ale campusy, ktoré Fromglobe vyberá, majú výhodu v tom, že je v cene rovno aj vstupné na atrakcie. To je naozaj skvelé. Ich jedinečnosť je aj v tom, že každý dostane garanciu, že Slovák nebude ubytovaný so Slovákom, prípadne s Čechom. Ak teraz niekto ostal znepokojený, nemusí byť. Podstatou pobytu v zahraničí je tiež odniesť si priateľstvá, ktoré lepšie, ako spoločným bývaním, tak ľahko možno nedosiahnete. Presne vďaka tomuto si už rok dopisujem s mojou skvelou priateľkou z Paríža.

Moja mama bola pred mojim odchodom nervózna hlavne z toho, že v prípade problému som v zahraničí sama. Úplne rozumiem. Ale agentúra je znova v strehu a vysiela slovenského „tím lídera“, ktorý je po celý čas v zahraničí so študentom a aj s ním cestuje. Dohliada na bezpečnosť, zdravotnú starostlivosť a služby či už v campuse, alebo pri aktivitách, pričom v campuse majú prideleného aj anglického lídera, kvôli komunikácii.

Správni gurmáni okúsia rôznorodé jedlá a škola sa stará o to, aby vegetariáni, tí čo majú bezlepkovú a inú diétu tiež prišli na svoje. Aktivity pre študentov sú naozaj famózne- jazdenie na koňoch, športy od výmyslu sveta ako plávanie, golf, futbal a iné.

    

Takéto informácie by od Fromglobe dostali prevažne Juniori. Ale možnosť je pre kohokoľvek, kto má záujem o niečo podobné. Pri Junioroch by som určite vyzdvihla aj školu Bradfield v Anglicku, ktorá je naozaj výnimočná svojou históriou, vzhľadom a aj možnosťami. Štúdium nie je klasické „lavicové“, ako ho poznáme. Zameriava sa skôr na komunikáciu a dáva možnosť študentovi viac sa zapájať do výučby a vstrebávať informácie inou cestou než len počúvaním výkladu. Popri štúdiu sa deti zabávajú, socializujú, komunikujú, športujú a možno si ani sami neuvedomujú, ako sa pomaly posúvajú v cudzom jazyku ďalej. Moderný campus ponúka ubytovanie v dvoj lôžkovej izbe s kúpeľňou na chodbách a možnosťou využitia práčovne. Stravovanie je formou plnej penzie, čiže nikto hladom určite trpieť nebude. Krytý bazén, tenisové kurty, wi-fi pripojenie sú všetko samozrejmosti. Jedinečným celodenným výletom je napríklad aj návšteva Oxfordu a Oxfordskej univerzity. 

Myslím si, že je možno aj zbytočné hovoriť o potrebe vedieť sa dorozumieť v iných krajinách

V dnešnej dobe sa cudzí jazyk stáva automatikou a pomáha nám lepšie sa zorientovať vo svete, uľahčuje život a dáva nám širší rozhľad. Samozrejme, každý „nasáva“ cudzí jazyk inak. Niektorí aktívne, niektorí pasívne. Ale každý, kto už navštívil iné krajiny alebo v nich žil, tvrdí, že jazyk sa lepšie asi nikto nenaučí, než aktívnym zapájaním sa do komunikácie. Nedá mi to a musím znova vyzdvihnúť aj priateľstvá a nové vzťahy. Nikdy nenájdeme svoju spriaznenú dušu, ak nebudeme hľadať. A toto je spôsob, akým si rozšíriť obzor aj v tejto sfére.  Ak by som mala stráviť leto naozaj aktívne a aj prospešne, vybrala by som si opäť jazykový pobyt s touto agentúrou. Dokážu mi vyčarovať spojenie príjemného s užitočným a to je tiež základ šťastného bytia. Minimálne toho môjho určite. 

Autorka článku: Jasmína Jakalová

Autor

Mladý, aktívny spoluzakladateľ projektov zdolahore.sk, generaciarapu.sk, kryptotrejder.sk. Študent práva a vizionár venujúci sa sebarozvoju a sebazdokonalovaniu. Svoje poznatky rád zdieľam s ostatnými :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..