OFF
ON
Boxed
Bezkontaktné bankomaty na Slovensku: Čoskoro realitou!

Bezkontaktné bankomaty na Slovensku: Čoskoro realitou!

Klasický výber z bankomatu už čoskoro možno bude minulosťou, resp. už nebude tým najpoužívanejším. Nahradiť by ho mal bezkontaktný výber hotovosti z bankomatov. To znamená, že už viac nebudete musieť kartu vkladať priamo do bankomatu, ale jednoducho kartu priložíte, zadáte PIN a vyberiete požadované množstvo peňazí.

V zahraničí, predovšetkým v západnej Európe týmto spôsobom funguje už drvivá väčšina bankomatov a viaceré slovenské banky potvrdili, že aj oni pripravujú spustenie bezkontaktných bankomatov.

Hlavnou výhodou bezkontaktného bankomatu je jednoznačne rýchlosť. Hoci PIN kód ostáva povinný, odpadá vám starosť s vkladaním a vyberaním karty do bankomatu. Druhou a tou najdôležitejšou výhodou je bezpečnosť. Nebezpečenstvo, že vaše údaje z karty budú odčítané je teda minimalizované.

Banky s tým rátajú

Medzi prvé banky na Slovensku, ktoré by mali prechod na bezkontaktný výber hotovosti spustiť, patria Tatra banka a druhá najväčšia banka na Slovensku VÚB. Všeobecná úverová banka potvrdila, že s týmto krokom do budúcnosti ráta. Dokonca postupne bankomaty hardvérovo i softvérovo pripravuje na bezkontaktný výber. Spustiť by prvé bankomaty mali od budúceho roka. Banka vlastní 595 bankomatov a prispôsobenie potrvá niekoľko rokov.

Konkurenčná Tatra banka avizuje, že je hardvérovo na takýto krok pripravená. Banka vlastní viac ako 300 bakomatov a z toho 50 percent je už tomuto výberu prispôsobených. To, kedy Tatra banka spustí bezkontaktné bankomaty, ale neuviedla.

Pracujú na modernizácii

OTP banka, ČSOB, či Poštová banka pracujú na modernizácii bankomatov a v blízkej budúcnosti plánujú rozsiahlu výmenu prístrojov alebo prispôsobenie ich bezkontaktným výberom.

Poštová banka uviedla, že spustenie prvých bezkontaktných bankomatov plánuje v júni roka 2019. Do konca roka 2019 by malo byť všetkých 190 bankomatov vybavených na bezkontaktný výber.

Bezkontaktné bankomaty neplánujú v najbližších rokoch UniCredit Bank, Prima banka a ani Slovenská sporiteľňa.

 

Autor

d.ruscak@gmail.com'
Chuť neustále na sebe pracovať a posúvať sa vpred. Jeho motto je inými slovami mottom portálu ↓ZdolaHore↑. Písanie o všetkom, čo stojí za zmienku, zaujímavosti, šport, cestovanie, politika alebo kvalitná reklama... Obľubuje šport, cestovanie a takisto rád načrie do histórie. Cudzia mu však nie je ani oblasť technológií a podnikania. Ku všetkému pristupuje zodpovedne a s pokorou. Práve disciplína je preňho slobodou!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..