OFF
ON
Boxed
Skupina Hex a ich úspešná skladba Srdce

Skupina Hex a ich úspešná skladba Srdce

V posledných dňoch si čoraz viac a viac fanúšikov získava slovenská skupina Hex. Deje sa tak predovšetkým prostredníctvom nového albumu Tebe a skladbe Srdce.

V rebríčku Sk éter, ktorý pre Slovensko zostavuje Česká národná skupina Medzinnárodnej federácie fonografického priemyslu IFPI podľa hraností slovenských rozhlasových staníc, je skladba Srdce od skupiny Hex, druhou najhranejšou slovenskou skladbou.

Skladba sa nachádza na najnovšom albume slovenskej poprockovej skupiny. Hex pôsobí v zložení Peter „Ďuďo“ Dudák (spev, gitara klávesy), Tomáš „Yxo“ Dohňanský (basová gitara, vokály), Jozef „Jožko“ Jurička (klávesové nástroje), Peter Slameň (bicie) a Martin „Fefe“ Žúži (gitara).

Autorom obľúbenej skladby Srdce sú  Peter Ďuďo Dudák a gitarista skupiny Martin Fefe Žúži. 

Ako sa vyjadril pre médiá Tomáš Yxo Dohňanský:
„Sme nesmierne radi, že sa poslucháčom páči ďalšia tvár skupiny Hex a že pesnička Srdce patri medzi najhranejšie skladby v slovenskom éteri. To potvrdzuje, že Ďuďo s Fefem majú talent napísať silné pesničky. Pre mňa je to jedna z najobľúbenejších piesní zo zatiaľ posledného albumu Tebe, či už po hudobnej, alebo textovej stránke,“

Album Tebe, na ktorom sa skladba Srdce nachádza získal za predaj zlatú platňu. Klip ku skladbe bol natáčaný v štúdiu skupiny Hex, ktoré sa nachádza v bratislavskej Petržalke. Jeho tvorba trvala iba tri dni. Klip vznikol za jeden deň a postprodukcia trvala ďalšie dva. Členovia Hex chceli len minimalistický klip v zmysle hre svetla a speváka kapely. Cieľom bolo upriamenie pozornosti predovšetkým k skladbe samotnej.

„Je to pieseň, pri ktorej som celkom dlho hľadal finálny tvar a melódie spevu. Charakterom je to skôr vážnejšia skladba, čo vychádza aj z textu. Ten rieši, že aj keď už v našom veku kopec vecí vnímame negatívne a len máločo nás prekvapí, naše srdce ešte stále bije, a stojí za to nebáť sa a žiť pokiaľ možno naplno,“ popisuje autor hudby a spevák Peter „Ďuďo“ Dudák.

Skupine Hex sa skutočne darí. Na svojom konte má aj ďalšie úspechy. V roku 2018 patrila medzi trojicu interpretov nominovaných na ocenenie Krištáľové krídlo. Postúpila tiež do 2. kola nominácií na prestížne ocenenie v televíznej ankete OTO.

Skupina Hex nie je na Slovensku žiadnym nováčikom. Vznikla už v roku 1989 a patrí medzi ikony slovenskej hudby. Na svojom konte má už 15 vydaných albumov a jej hity sú populárne nielen medzi starším, ale aj medzi mladšími ročníkmi. Tento rok oslávia svoje 30. narodeniny.

Zdroj: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..