OFF
ON
Boxed
Cesta najluxusnejším vlakom na svete

Cesta najluxusnejším vlakom na svete

Vlak je dlhodobo na svete jedným z najvyužívanejších druhov dopravy. V mnohých krajinách sa vlaková doprava inovuje a cestovanie vlakom je pohodlné, spoľahlivé a rýchle. Hoci, na Slovensku asi budeme trocha protestovať, pretože podmienky a nekonečné meškania nám tento dojem často nedoprajú. Cesta najluxusnejším vlakom sveta vám môže otvoriť oči a ponúknuť nový pohľad na cestovanie vlakom. Ten najluxusnejší vlak sa premáva v Japonsku.

Zážitok a pohodlie

Vlak s názvom Train Suite Shiki-Shima patrí k najluxusnejším vlakom na svete. Mnohí mu dokonca priraďujú v tejto kategórii absolútne prvenstvo. Pri pohľade dnu akoby ste sa ocitli v 5-hviezdičkovom hoteli Ritz. Luxusnejšiu jazdu si zrejme nedoprajete nikde inde. Za dizajnom stojí japonský dizajnér Ken Okuyama. Ten sa preslávil aj prácou pre Ferrari či Porsche.

Okuyama si zakladal na spojení futuristického sveta a tradičného Japonska. Pri pohľade na exteriér vlak pôsobí v skutku nezvyčajne a naozaj futuristicky. Vo vnútri spája luxus a tradičné japonské motívy.

Jazda touto vlakovou súpravou je určená pre maximálne 34 pasažierov. Vlak však nepatrí medzi lokálne spoje. Ide o spôsob cestovania, vďaka ktorému môžete spoznávať celé východné Japonsko. Japonské lesy, polia, mestá a pobrežie pozorujete priamo z pohodlia apartmánov, ktoré sa vo vlaku nachádzajú.

Cesta niečo stojí

Východojaponská železničná spoločnosť JR EAST, ktorá vlak prevádzkuje, ponúka pre milovníkov vlakov či všetkých turistov 2 či 4-dňové poznávacie cesty. Takáto cesta však niečo stojí. Ako prvé musíte vedieť, že rezervovať si miesto vo vlaku by ste mali pokojne aj s ročným predstihom. Aktuálne do februára 2019 sú všetky termíny rezervované.

Za cestu  Shiki-Shimou zaplatíte minimálne 2 000 eur, avšak bez prenocovania vo vlaku. Apartmány s ubytovaním stoja od 4 000 eur vyššie. Pocit toho najväčšieho luxusu v podobe najluxusnejších apartmánov či terasy vo vlaku pocítite, až keď na „stôl“ položíte približne 9 000 eur. Máte pravdu, takáto suma by niekomu  stačila na cestu okolo sveta a nie na 4 dni vo vlaku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

 Najviac komentované 

Pil C- raper, ktorý si podmaňuje slovenskú scénu

Áno, naša rapová scéna je momentálne totálne presýten..

Seriál: Príbehy ikonických fotografií z histórie #2 – Horiaci mních

Seriál webmagazínu zdolahore.sk – Príbehy ikonick..

Voľby 2016: Facebook volí Kollára, Fico opäť premiérom…

SME Rodina sa dostane do parlamentu, Sloboda a Solidarita n..

Vieš koľko ľudí tento rok zabila marihuana? Výsledok ťa prekvapí!

Všetkých odporcov legalizácie marihuany nasledujúca info..